• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Pająki w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury – to warto zobaczyć!

23 stycznia 2023r.

31 stycznia do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zawita wystawa pająków. Jeśli marzycie o tym, by wziąć do ręki pająka ptasznika, i bliżej przyjrzeć się tym stworzeniom, przyjdźcie na wystawę – wpadnijcie w pajęcze sieci i przeżyjcie niezapomnianą przygodę! 

Stwory o ośmiu nogach, które zostawiają po sobie pajęczyny o fantazyjnych wzorach, są najbardziej nielubianymi stworzeniami na świecie. Warto jednak bliżej przyjrzeć się pająkom i zaskoczyć się ich niesamowitymi umiejętnościami.

Od 31 stycznia do 5 lutego 2023 roku w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury będzie na Was czekało 35 rzadkich okazów pająków i skorpionów z całego świata, a w tym: największy pająk – ptasznik Goliat, legendarna Czarna Wdowa, ptasznik czerwony kolanowy, znany z filmu „Indiana Jones”, oraz wiele innych ciekawych przedstawicieli tych zwierząt, w tym błyszczące skorpiony, które świecą w ciemności.

W trakcie odwiedzin wystawy będziecie mogli pokonać swój strach i pod opieką przewodnika przyjrzeć się tym kosmatym zwierzętom z bliska – potrzymać je na dłoni i zrobić sobie z nimi niepowtarzalne zdjęcie! To świetna okazja do dobrej zabawy i do poszerzenia swojej wiedzy. Co godzinę będzie prowadzona prelekcja przez pajęczych ekspertów, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania.

Ekspozycja będzie czynna od 31 stycznia do 5 lutego 2023 roku od godz. 10.oo do 18.oo w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Bilety będą do nabycia w kasie, bezpośrednio przed wejściem na wystawę. Ceny biletów: 19 zł normalny, 16 zł ulgowy, 60 zł rodzinny (2+2).

Zapraszamy!