• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Paczkomat przy Urzędzie Miejskim ułatwi mieszkańcom nadanie i odbiór dokumentów

20 stycznia 2021r.

Przy Urzędzie Miejskim w Słubicach, ul. Akademicka 1, lada moment zostanie uruchomiony paczkomat. To urządzenie pomoże naszym mieszkańcom załatwiać sprawy urzędowe bez bezpośredniego kontaktu  z urzędnikami.

To rekomendowany przez InPost wygodny i bezpieczny sposób nadania i odbioru dokumentów zwłaszcza w trakcie pandemii, realizowany również przy pomocy darmowej aplikacji InPost na smartfona, która umożliwia otwarcie szafki z przesyłką bez użycia panelu dotykowego.

Dzięki nowemu rozwiązaniu słubiczanie będą mogli złożyć do naszego urzędu wnioski w niemal wszystkich sprawach załatwianych dotychczas osobiście lub w inny sposób określony przepisami prawa, np.:

 • przesłane przez wyznaczonego operatora pocztowego Pocztę Polską;
 • przesłane elektronicznie przez e-PUAP /UrzadSlubice/SkrytkaESP  – z podpisem elektronicznym (profilem zaufanym albo certyfikatem kwalifikowanym).        

Uwaga ! Osobistego stawiennictwa w Urzędzie  wymagają sprawy np. meldunkowe, z zakresu dowodów osobistych czy rejestru PESEL

z wyłączeniem:

 • wniosków o wydanie zaświadczenia z ewidencji ludności;
 • wniosków o wydanie odpisu z aktów stanu cywilnego.

W celu złożenia wniosku poprzez Paczkomat wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie urzad24.inpost.pl/slubice i włożyć wymagane dokumenty do dowolnego paczkomatu InPost na terenie naszej Gminy. Koszt nadania wynosi 5,99 zł.  Lista paczkomatów dostępnych znajduje się na stronie urzad24.inpost.pl/slubice.

Natomiast ze strony Urzędu poprzez Paczkomat początkowo będą wysyłane przesyłki dotyczące  korzystania z gruntu (m.in. najem, dzierżawa) przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Słubic (na bazarze przy ul. Sportowej), jeżeli przedsiębiorca spełni jeden z następujących warunków:

 • wystąpi do Urzędu o takie doręczenie i wskaże nr telefonu oraz adres e-mail;
 • przy pierwszej przesyłce do przedsiębiorcy wyrazi zgodę na doręczanie poprzez Paczkomat i wskaże nr telefonu oraz adres e-mail.

Przesyłki nadane przez Urząd będą czekać na odbiór w urządzeniu przy budynku Urzędu Miejskiego, na identycznych zasadach, na jakich funkcjonują wszystkie paczkomaty. W powiadomieniu e-mail i/lub SMS oraz poprzez aplikację mobilną InPost Mobile pojawi się adres paczkomatu, do którego należy się udać po odbiór dokumentów.