• 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • Fot. Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, festiwal transVOCALE Gmina
  transVOCALE? Zaczynamy odliczanie!
  Czytaj więcej
 • Fot. Lesly Juarez on Unsplash Gmina
  Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Bezpłatne warsztaty Mindfulness
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Tylko do końca listopada można składać wnioski o „300 plus”
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Otwarcie Bajkowego lasu

18 marca 2022r.

14 marca w parku Lienau we Frankfurcie nad Odrą miało miejsce otwarcie Bajkowego lasu – atrakcyjnego projektu skierowanego nie tylko w stronę rodzin z dziećmi, ale również wszystkich sympatyków Dwumiasta.

Wydarzenie było owocem dwuletniej współpracy pomiędzy ARLE gGmbH z dziećmi i innymi pokoleniami mieszkańców, instytucjami (Szkoła Podstawowa nr 1 w Słubicach, słubickim przedszkolem Miś Uszatek, przedszkolami we Frankfurcie) oraz przedsiębiorcami. Projekt otrzymał dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów (KPF) Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA. Głównym założeniem projektu było zaangażowanie dzieci w tworzenie przestrzeni przyrodniczych z użyciem motywów bajkowych rozwijających wyobraźnię.

„Słubice i Frankfurt nad Odrą współpracują ze sobą już trzydzieści lat. Cieszę się, że dzięki takim małym projektom nasze placówki są włączane w miejską aktywność” – powiedział podczas swojej wypowiedzi burmistrz Słubic.

„Bardzo się cieszę, że powstają projekty dla dzieci, które są otwarte na wszystkich. Myślę, że każde dziecko będzie się tu dobrze czuć. Co więcej cieszę się, że projekt ten będą mogły doświadczać nie tylko dzieci, które tu mieszkają, ale również te, które będą tu kiedyś mieszkać. Wszystko zadziałało dzięki współpracy i przyjaźni, a projekt jest pięknym tego uzupełnieniem”- zaznaczył nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą.

Bajkowy las to miejsce prezentujące znane wszystkim postacie z bajek, wystawę motyli, łódź rybaka, wieżę Roszpunki czy stół przy którym siedzi Królewna Śnieżka.

Miejsce jest dostępne każdego dnia i wszyscy chętni na spacery i podziwianie pięknej przyrody mogą z tego skorzystać.