• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Otwarcie Bajkowego lasu

18 marca 2022r.

14 marca w parku Lienau we Frankfurcie nad Odrą miało miejsce otwarcie Bajkowego lasu – atrakcyjnego projektu skierowanego nie tylko w stronę rodzin z dziećmi, ale również wszystkich sympatyków Dwumiasta.

Wydarzenie było owocem dwuletniej współpracy pomiędzy ARLE gGmbH z dziećmi i innymi pokoleniami mieszkańców, instytucjami (Szkoła Podstawowa nr 1 w Słubicach, słubickim przedszkolem Miś Uszatek, przedszkolami we Frankfurcie) oraz przedsiębiorcami. Projekt otrzymał dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów (KPF) Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA. Głównym założeniem projektu było zaangażowanie dzieci w tworzenie przestrzeni przyrodniczych z użyciem motywów bajkowych rozwijających wyobraźnię.

„Słubice i Frankfurt nad Odrą współpracują ze sobą już trzydzieści lat. Cieszę się, że dzięki takim małym projektom nasze placówki są włączane w miejską aktywność” – powiedział podczas swojej wypowiedzi burmistrz Słubic.

„Bardzo się cieszę, że powstają projekty dla dzieci, które są otwarte na wszystkich. Myślę, że każde dziecko będzie się tu dobrze czuć. Co więcej cieszę się, że projekt ten będą mogły doświadczać nie tylko dzieci, które tu mieszkają, ale również te, które będą tu kiedyś mieszkać. Wszystko zadziałało dzięki współpracy i przyjaźni, a projekt jest pięknym tego uzupełnieniem”- zaznaczył nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą.

Bajkowy las to miejsce prezentujące znane wszystkim postacie z bajek, wystawę motyli, łódź rybaka, wieżę Roszpunki czy stół przy którym siedzi Królewna Śnieżka.

Miejsce jest dostępne każdego dnia i wszyscy chętni na spacery i podziwianie pięknej przyrody mogą z tego skorzystać.