• Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Gmina

Ostatni miesiąc na wniosek o „300 plus”

3 listopada 2022r.

Jak informuje ZUS, do tej pory środki na wyprawką szkolną w ramach programu „Dobry start” otrzymało blisko 119 tys. dzieci z lubuskiego.  Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku mają na to czas tylko do końca listopada.

Jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20 lub 24 roku życia, jeśli dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności.
Wniosek o świadczenie „300 plus” można złożyć tylko elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia bądź przez bankowość elektroniczną. Pieniądze są wypłacane jedynie na rachunek bankowy podany we wniosku. Celem wsparcia jest zakup niezbędnych materiałów do nauki.

Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o środki na wyprawkę szkolną mają czas tylko do 30 listopada. Aby to zrobić niezbędny jest dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli takie jest wystawione. Konieczny jest również PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły do której uczęszcza. Jeżeli rodzic czy opiekun złoży wniosek listopadzie, pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy.

Łączna kwota wsparcia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dla dzieci z naszego województwa to prawie 35,6 mln zł.

Źródło: ZUS

Fot. Pixabay