• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

OPS prosi mieszkańców: Przychodźcie tylko, gdy zachodzi konieczność!

12 marca 2020r.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach, do 27 marca, wprowadza nowe zasady przyjmowania wniosków  w dziale świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego. – Bezpośrednie kontakty prosimy ograniczyć do minimum – apeluje kierowniczka OPS Monika Cichecki. 

Dodaje, że w przypadku kontaktu osobistego dział świadczeń czynny jest dla klientów  od 8.00 do 11.00. Ma to związek z zagrożeniem wywołanym koronawirusem.

Jak kierować wnioski?

 • Wnioski o świadczenia rodzinne oraz 500+ prosimy składać w formie elektronicznej ( poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS )
 • Wnioski o uzyskanie zaświadczeń oraz jakichkolwiek informacji można wysyłać na email sekretariat@opsslubice.pl lub pocztą na adres Ośrodek Pomocy Społecznej , pl. Wolności 17 f 69-100 Słubice;
 • Wszelkie informacje dotyczące świadczeń rodzinnych uzyskacie Państwo pod tel. 95 758 60 46 w godz. 7 – 15 ;
 • Infolinia, dla osób pracujących za granicą, których wnioski zostały przesłane do wojewody celem ustalenia czy zachodzi koordynacja, jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 11.00 – tel. 95 758 18 55

Z uwagi na wiele pytań dotyczących wypłat OPS informuje, że  wypłaty  świadczeń rodzinnych dokonywane będą jak dotychczas.

Także Urząd Miejski w Słubicach prosi mieszkańców o bezpośrednie wizyty w magistracie w sytuacji, gdy jest to konieczne. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego, bo wszystkie działania prewencyjne w obecnej sytuacji są bardzo ważne.