• 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • Fot. Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, festiwal transVOCALE Gmina
  transVOCALE? Zaczynamy odliczanie!
  Czytaj więcej
 • Fot. Lesly Juarez on Unsplash Gmina
  Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Bezpłatne warsztaty Mindfulness
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Tylko do końca listopada można składać wnioski o „300 plus”
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Gmina

Ogromna dotacja na salę sportową przy “trójce”

18 września 2020r.

– Dostaliśmy ponad 2,9 mln zł dofinansowania do budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 – cieszy się burmistrz Mariusz Olejniczak. Prace budowlane ruszą lada moment.

Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który powstał, żeby zmniejszyć finansowe skutki pandemii COVID -19 w samorządach.  – Kluczem przy dzieleniu pieniędzy z tego funduszu było m.in. to, ile środków z budżetu, dany samorząd przeznacza na  inwestycje – tłumaczy skarbnik gminy Słubice Rafał Dydak. – U nas są to spore kwoty – w tym roku na inwestycje mamy  prawie 23 mln zł – dlatego i otrzymana dotacja jest tak duża – dodaje.

Budowa sali sportowej ma potrwać do końca przyszłego roku. Będzie kosztować ponad 4,8 mln zł. Przetarg wygrała firma Exalo Drilling S. A. Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej o powierzchni 600 mkw, z możliwością podziału jej na dwie części, za pomocą kotary, tak by jednocześnie można było prowadzić lekcje wuefu dla różnych grup.

W budynku (cały ma mieć powierzchnię ponad 900 mkw) zaprojektowano ponadto salę da zajęć korekcyjnych, sanitariaty, także dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie będą tam też mogli korzystać z natrysków i szatni. Przy wejściu głównym znajdować się będzie podjazd, a przy łączniku prowadzącym do szkoły – platforma ułatwiającą komunikację uczniom niepełnosprawnym. W załączniku znajduje się wizualizacja sali i można zobaczyć, jak ona będzie wyglądać. 

To kolejna tego typu inwestycja realizowana w naszej gminie. Od kilku tygodni nowiutką halą sportową mogą się już cieszyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.

 

Załączniki

Wizualizacja
260.80 KB