• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
    Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
    Czytaj więcej
  • Dzieci
    Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
    Czytaj więcej
Dzieci

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom” – zaciekła rywalizacja w eliminacjach gminnych

27 lutego 2023r.

– Mimo że pytania nie były łatwe, uczniowie poradzili sobie z nimi bardzo dobrze. Widzimy, że dzieci interesują się wiedzą z zakresu pożarnictwa i chętnie uczestniczą w konkursie, co bardzo nas cieszy – mówił Dawid Wieczorek, Komendant Gminny i Naczelnik OSP w Golicach.

Co określa liczba spienienia? Kiedy stosuje się kołnierz szyjny? Kto wydaje decyzję o włączeniu jednostki OSP do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego? Na te i na inne pytania odpowiadali uczniowie szkół podstawowych podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w piątek 24 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Słubicach. 

Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy składające się łącznie z 25 pytań, przygotowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Słubicach. Rywalizacja była zacięta – do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka. Zdobywcy największej liczby punktów otrzymali nagrody i awansowali do eliminacji powiatowych, a pozostali uczniowie wrócili do domów z dyplomami uczestnictwa i ze słodkimi upominkami, które wręczył im burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

W piątkowym turnieju rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci z klas I-VI oraz z klas VII-VIII.

Wyniki eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (klasy I-VI)
Miejsce pierwsze – Sebastian Pawłowski, SP w Kunowicach
Miejsce drugie – Fabian Stań, SP w Golicach
Miejsce trzecie – Blanka Łazdowska, SP nr 3 w Słubicach

II grupa wiekowa (klasy VII i VIII)
Miejsce pierwsze – Maja Kozłowska, SP nr 3 w Słubicach
Miejsce drugie – Maja Walczak, SP w Golicach
Miejsce trzecie – Sebastian Baliński, SP nr 2 w Słubicach

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za ich osiągnięcia w dalszych eliminacjach turnieju!