• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic

23 stycznia 2023r.

Nominowany przez Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka, odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera – burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak odebrał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Mariusz Olejniczak jest związany z samorządem od wielu lat. Od 2006 roku pracował jako Radny Rady Miejskiej w Słubicach – najpierw jako wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego oraz jej członek, a później, aż do 2018 roku, jako przewodniczący Rady Miejskiej. W 2018 roku został wybrany na burmistrza Słubic.

Żyje zgodnie z dewizą „Dobro wraca” – aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami i z osobami z wielu środowisk. Przez cztery lata kadencji z sukcesem zrealizował liczne inwestycje, w tym budowę Szkoły Podstawowej w Kunowicach, budowę dwóch obiektów sportowych przy szkołach podstawowych w Słubicach oraz wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę drogową. Jednym z flagowych projektów, które przeprowadził, jest także budowa nowoczesnej świetlicy socjoterapeutycznej – miejsca, w którym czas wolny spędzają m.in. dzieci wykluczone społecznie, gdzie pod opieką specjalistów mogą rozwijać swoje zainteresowania. Standard słubickiej świetlicy – zarówno jej zaplecze techniczne, jak i edukacyjno-wychowawcze – wyróżnia się na tle podobnych placówek z całego regionu.

Ciężka praca burmistrza Słubic na rzecz samorządu terytorialnego oraz w służbie lokalnego społeczeństwa została doceniona zarówno przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera, jak i przez Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka. W piątek 20 stycznia Mariusz Olejniczak odebrał Odznakę Honorową.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 roku. Nadaje ją Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu, np. za szczególne zasługi w działalności w jednostkach samorządu terytorialnego oraz ich związkach i stowarzyszeniach.

Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego