• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Odszedł ks. Józef Zadworny

14 stycznia 2021r.

Wczoraj wieczorem, po długiej chorobie odszedł ks. kanonik Józef Zadworny, wieloletni proboszcz i twórca parafii pw. Ducha Świętego. W 2005 roku uhonorowany przez Radę Miejską tytułem Słubiczanin Roku, a w 2014 odznaczony Medalem za zasługi dla Gminy Słubice.

Śp. ks. Józef Zadworny, od 2016 roku, był emerytowanym kapłanem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Urodził  się  w  1954  r.  w Gorzowie  Wlkp.  Święcenia kapłańskie  przyjął  w  roku 1979. Zanim trafił do Słubic był  wikariuszem  w Ośnie  Lubuskim i Rzepinie. W Słubicach, od 1988 do 2016 roku był proboszczem.

Gdy kilka lat po przybyciu do Słubic rozpoczął budowę kościoła pw. Ducha Świętego, swoim charakterem i przykładem, który dawał sprawił, że mieszkańcy sami zakasywali rękawy, żeby pomóc w budowie. W 2017 roku ks. Józef trafił do charytatywnego kalendarza Miastoczułych (zdjęcie pochodzi właśnie z tego kalendarza, autorką jest Elżbieta Tomczak). Nikogo to nie zdziwiło, bo taki właśnie był. Miastoczuły!

Od kilkunastu  lat w Słubicach z okazji Święta Niepodległości odbywają się biegi uliczne dzieci o puchar ks. J. Zadwornego. Skąd pomysł? – Z sympatii do człowieka, z tego, że oddawał serce dzieciom i zawsze wspomagał środowisko sportowe – wyjaśnia jeden z pomysłodawców biegów dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ryszard Chustecki. – Poza tym ksiądz Józef to był sportowiec. Często widywaliśmy Go na naszym stadionie – dodaje.

Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.