• Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Gmina

Odeszła od nas Jolanta Skręty

2 listopada 2022r.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 1 listopada zmarła Jolanta Skręty, dyrektorka Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach, radna Rady Powiatu Słubickiego, wieloletnia nauczycielka, osoba o wielkim sercu.

Jolanta Skręty od początku swojej zawodowej drogi była związana ze słubicką oświatą. Jako absolwentka wydziału matematyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze rozpoczęła pracę nauczycielki tego przedmiotu w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach. Nie tylko uczyła tam matematyki, a potem także informatyki (skończyła podyplomowe studia na Politechnice Szczecińskiej), ale była też wicedyrektorką szkoły.

W 2003 roku została powołana na stanowisko dyrektorki Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach. To gminna jednostka, która sprawuje nadzór nad placówkami oświatowymi. Wcześniej Jolanta Skręty skończyła podyplomowe studia z zarządzania oświatą na Uniwersytecie Szczecińskim.

Jolanta Skręty była też radną powiatową w obecnej kadencji. Zawsze bardzo mocno zaangażowana w sprawy społeczne i sprawy samorządu. Jej dobroci doświadczyło wiele osób, wśród nich byli między innymi podopieczni Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo w Słubicach, którego była współzałożycielką.

– Rodzicom, synom, siostrze i wszystkim bliskim pogrążonym w żałobie składamy szczere wyrazy współczucia. Niech pociechą będzie to, że kto zostaje w sercu innych, nigdy nie umiera…

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak

Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Słubicach i Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach