• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Od poniedziałku otwarte wszystkie przedszkola samorządowe i żłobek

13 maja 2020r.

Dyrektorzy słubickich placówek poinformowali, że od 18 maja są przygotowani na przyjęcie, do przedszkoli i żłobka maluchów,  których rodzice zgłosili konieczność zapewnienia opieki  ich dzieciom.

Ze względu na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, w przedszkolach i żłobku będzie można zapewnić  opiekę tylko części podopiecznych.  Dlatego wcześniej wszyscy  dyrektorzy poprosili  rodziców o deklaracje, kto, pomimo trwającej nadal epidemii koronawirusa, jest zmuszony posłać dziecko do przedszkola czy żłobka, bo nie może sam zapewnić mu opieki. Dziś już wiemy, że od poniedziałku, 18 maja, do czterech naszych samorządowych przedszkoli wróci w sumie  82 dzieci ( do „Jarzębinki” – 24 dzieci, do „Pinokia” – 25, „Misia Uszatka” – 9, „Krasnala Hałabały”- 24),  a do żłobka – 26 maluchów. O tym, ile dzieci może przyjąć dana placówka decyduje jej dyrektor, na podstawie szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.  

Rodzice zostali zapoznani z zaleceniami GIS i MEN, a placówki wprowadziły wszystkie procedury wynikające z otrzymanych wytycznych. Zostały zaopatrzone m.in. w płyny dezynfekujące (dezynfekowane będą m.in. pomieszczenia i zabawki), rękawiczki i maseczki, w każdej placówce znajduje się wyodrębnione pomieszczenie, gdzie  w razie niepokojących objawów, będzie można od razu odseparować dziecko od reszty grupy. Ponadto przy wejściu do przedszkola czy żłobka dzieciom będzie mierzona temperatura, a rodzice nie będą mogli wchodzić do sal czy szatni. Dzieci będą zostawiać i odbierać w wiatrołapach, przy wejściu do placówek .