• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Od planów do czynów. Mieszkańcy Kunowic mają powody do radości!

3 stycznia 2020r.

Zarząd Dróg Wojewódzkich przy wsparciu finansowym gminy, wybuduje chodnik przy ul. Słubickiej w Kunowicach. – Cieszę się też, że ZDW pozytywnie zareagowało na naszą prośbę o sygnalizację świetlną przy szkole  – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

W sierpniu ub. roku informowaliśmy mieszkańców o spotkaniu, w słubickim magistracie, burmistrza M. Olejniczaka z dyrektorem ZDW Pawłem Tonderem, podczas którego rozmawiano o potrzebach gminy. Wówczas pojawił się m.in. temat chodnika przy ul. Słubickiej, w sąsiedztwie ul. Jeziornej,  oraz bezpiecznego przejścia dla pieszych przy szkole w Kunowicach. Burmistrz zadeklarował wówczas, że gmina zabezpieczy w swoim budżecie 100 tys. zł, jako wkład w inwestycję przy ul. Słubickiej. Tak też się stało, gdy w końcówce roku radni podejmowali uchwałę w sprawie budżetu na 2020 rok.

Dziś, 3 stycznia, przedstawiciele ZDW , kolejny raz przyjechali do Słubic. Podczas spotkania burmistrza z drogowcami i policją rozmawiano już o konkretach. – A one są takie, że ZDW w tym roku zamierza zlecić opracowanie dokumentacji i zrealizowanie obu inwestycji – mówi z radością burmistrz i dodaje, że podczas dzisiejszego spotkania rozmawiano także o możliwości budowy wysepki na drodze, przy wjeździe do Kunowic od strony Nowych Biskupic. – Taka wysepka spowodowałaby konieczność zmniejszenia prędkości jazdy, a więc wpłynęłaby na bezpieczeństwo na drodze – mówi burmistrz. Dlatego gmina zabiega także o tę inwestycję. Na razie temat jest analizowany.