• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Burmistrz chce wpisania obwodnicy Słubic do strategii rozwoju województwa!

30 stycznia 2020r.

Budowa obwodnicy Słubic, węzła komunikacyjnego w ciągu autostrady A-2, most północny łączący Słubice i Frankfurt, poprawa infrastruktury drogowej w Kunowicach – to postulaty gminy Słubice do projektu Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030.

Dziś w Urzędzie Miejskim w Gorzowie Wlkp. na spotkaniu z prezydentem Jackiem Wójcickim, burmistrz Mariusz Olejniczak i samorządowcy z północy województwa lubuskiego podpisali wspólne stanowisko w sprawie projektu strategii, nad którą pracuje Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

Gmina Słubice wpisała do tego dokumentu budowę obwodnicy miasta wraz z budową bezkolizyjnych (dwupoziomowych) skrzyżowań układów komunikacyjnych, budowę węzła komunikacyjnego w ciągu autostrady A-2 na połączeniu z drogą krajową nr 29, nowy most łączący północną część Słubic i Frankfurt nad Odrą oraz  budowę skrzyżowania w  Kunowicach, które umożliwi kierowcom wyjeżdżającym z nowopowstałych osiedli mieszkaniowych w Kunowicach i Słubicach bezpieczne włączenie się do ruchu na drodze nr 137.

Samorządowcy z północy województwa chcą też m.in., żeby w strategii znalazła się modernizacja m.in. linii kolejowych: Międzyrzecz – Międzychód oraz Międzyrzecz – Rzepin, Skwierzyna – Międzychód oraz Gorzów – Zbąszynek.

We wspólnym stanowisku samorządów znalazły się także ich postulaty dotyczące  przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatu oraz inwestycje do Programu „Mała retencja Wodna w Województwie Lubuskim”. Do listy przedsięwzięć strategicznych o charakterze regionalnym dopisali: opracowanie lubuskiego programu walki z suszą, w tym przeciwdziałanie powstawaniu miejskich wysp ciepła, kompleksową ochronę przeciwpowodziową w dorzeczu Warty i Noteci, zagospodarowanie wód opadowych wraz z budową zbiorników retencyjnych.

Wspólne stanowisko gmin z północy województwa podpisane dziś w Gorzowie to efekt konsultacji ogłoszonych przez Zarząd Województwa Lubuskiego na temat  projektu Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030, które trwają do końca stycznia.