• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

5 grudnia 2022r.
W sobotę Stowarzyszenie po PROstu, wraz ze swoimi podopiecznymi i ich rodzinami, świętowało w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. 

W tym roku przypada 30. rocznica ustanowienia przez ONZ Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. 3 grudnia na całym świecie odbywają się wydarzenia popularyzujące wiedzę na temat praw osób z niepełnosprawnościami oraz działań skupiających się na realizacji tych praw.
 
Nie inaczej było w Słubicach. Spod siedziby Stowarzyszenia po PROstu przy ul. Kilińskiego ruszył marsz kolorowych balonów. Później, w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, rozpoczęła się część artystyczno-edukacyjna.
 
Gości przywitano odczytem Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami, po którym wyświetlono film przedstawiający działalność Stowarzyszenia po PROstu. Później odbyły się wspaniałe występy podopiecznych stowarzyszenia, na których byli obecni m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak i Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński.
 
Całemu zespołowi Stowarzyszenia po PROstu gratulujemy przygotowania tak ważnego i pięknego wydarzenia, i dziękujemy za Waszą codzienną, nieocenioną pracę.
 
Organizacja obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami została dofinansowana ze środków gminy Słubice w ramach projektu “Każdy inny – wszyscy równi”.