• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

Nowość w słubickiej bibliotece. Książki dla słabiej widzących!

17 września 2020r.

Z myślą o czytelnikach, którym czytanie książek z tradycyjną czcionką  sprawia dużą trudność, biblioteka słubicka przystąpiła do projektu „Wielkie Litery”. Książki z serii „Wielkie Litery” mają specjalną czcionką, skład i kontrast.

Zespół biblioteki miejskiej przygotował informację na ten temat.

 W specjalnym formacie książek z dużą czcionką są już dostępne m.in. kryminały Remigiusza Mroza, powieści Agnieszki Krawczyk i Romy J. Fiszer, a także książki powiązane z głośnymi ekranizacjami: Kamerdyner oraz Był sobie pies Williama Bruce’a Camerona.

 Przypominamy, że w naszej bibliotece można wypożyczyć również audiobooki.   Jest to idealne rozwiązanie dla tych wyjątkowo zapracowanych osób, którym zazwyczaj brakuje czasu, aby wygodnie rozsiąść się w fotelu czytając książkę. Dużą zaletą audiobooków jest to, że słuchać czytanej przez lektora książki można za kierownicą samochodów, w czasie ćwiczeń fizycznych lub podczas gotowania.

Wychodzimy również z propozycją do tych Czytelników, którzy lubią technikę, komputery  i często są w ruchu, a noszenie ze sobą „podręcznej biblioteki” jest dla nich utrudnieniem. Biblioteka oferuje usługę polegającą na bezpłatnym dostępnie do bogatej oferty publikacji elektronicznych e-booków i audiobooków dostępnych za pośrednictwem systemu Legimi. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.biblioteka.slubice.pl         

Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnej usługi  „Pogotowie Książkowe”, która skierowana jest do osób starszych, chorych, niepełnosprawnych z terenu Słubic. Książki wcześniej zamówione telefonicznie dostarczone są do domu czytelnika przez bibliotekarzy.