• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Nowe wnioski w aplikacji mZUS już dostępne

9 marca 2023r.

Dostępna jest już aktualizacja aplikacji mobilnej mZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozszerzył ją o możliwość złożenia wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku.


Aplikacja mZUS jest przeznaczona dla rodziców i opiekunów dzieci, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodziny, czyli 500 plus, Dobrego Startu, dofinansowania opłaty za pobyt dziecka w żłobku oraz Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Dzięki niej szybko i łatwo można złożyć wnioski.

W mZUS można również sprawdzić status swojego wniosku i informacje o wypłacie świadczeń. Dzięki aplikacji skontaktujesz się z infolinią ZUS (COT) oraz przejdziesz do strony, która umożliwia rezerwację e-wizyty w ZUS, a także odczytasz wiadomości, które pojawiły się na profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. W mZUS otrzymasz też przypomnienia np. o możliwości składania wniosków na nowy okres świadczeniowy.

Z bezpłatnej aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Można ją pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. Do tej pory została zainstalowana na przeszło 100 tys. urządzeń mobilnych.

Źródło: zielonogórski oddział ZUS