• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
 • Zwiedzaj z nami Dwumiasto! Gmina
  Zwiedzaj z nami Dwumiasto!
  Czytaj więcej
Gmina

Nowe mieszkania? Wypełnij ankietę!

30 listopada 2021r.

Przypominamy, że do 15 grudnia zbieramy ankiety od mieszkańców zainteresowanych mieszkaniem na wynajem o umiarkowanym czynszu. Do budowy takich mieszkań przymierza się Gmina Słubice wraz ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową spółką „KZN- Zachodni”.

Ankietę, którą znajdziecie Państwo w załączniku, można wydrukować i przynieść do Urzędu Miejskiego w Słubicach (Biuro Obsługi Interesantów- parter) lub wypełnić drogą elektroniczną pod tym adresem.

 Pytamy w niej m.in o obecną sytuację mieszkaniową, preferowaną wielkość mieszkania czy wielkość kwoty zwrotnego wkładu własnego. – To pozwoli nam optymalnie zaplanować tę inwestycję – wyjaśnia burmistrz Mariusz Olejniczak.

– Mieszkania, które planujemy budować będą gotowe do zamieszkania, dostępne w formule długoterminowego najmu – wyjaśnia burmistrz. – Najemcy muszą spełnić kilka warunków, które wynikają z ustawy o SIM. Nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania na terenie gminy, a dochód z gospodarstwa domowego wszystkich osób mieszkających razem, bez względu na pokrewieństwo, nie może być wyższy niż przewiduje ustawa. Obecnie jest to ok. 4 tys. zł netto w przypadku gospodarstwa jednoosobowego, ok. 5,5 tys. zł netto w przypadku dwóch osób, ok. 7,6 tys. zł netto w przypadku trzech osób i ok. 9 tys. zł netto w przypadku czterech osób.

Przyszły najemca musi też wpłacić tzw. zwrotną partycypację – wkład własny w wysokości ok. 15 proc. kosztów budowy, który jest zwracany w momencie wyprowadzki z mieszkania, a także kaucję. W momencie zamieszkania płaci czynsz, na który składają się opłaty stałe oraz media.

Wstępna kalkulacja dla mieszkania 50- metrowego, przy założeniu kosztów budowy na poziomie 5600 zł za mkw wygląda następująco:
– partycypacja: ok. 42 tys. zł
– kaucja: 3 miesięczny czynsz
– czynsz: ok. 800 zł miesięcznie plus zużyte media (obliczony na podstawie maksymalnej stawki dopuszczonej w ustawie o SIM).

SIMy to pomysł rządu, który chce powszechnego dostępu Polaków do mieszkań w dobrej cenie.

W odpowiedzi na to, w kwietniu tego roku burmistrz Mariusz Olejniczak, wspólnie z włodarzami 13 innych gmin z woj. wielkopolskiego i lubuskiego, podpisał w Poznaniu umowę o utworzeniu spółki SIM – „KZN – Zachodni”. Była to pierwsza taka inicjatywa mieszkaniowa w zachodniej Polsce.

Wszelkie pytania związane z inwestycją, planowaną wstępnie w okolicy ul. Konstytucji 3 Maja/ Witosa i Staszica  (działka nr 281/157) prosimy kierować wyłącznie droga mailową na adres: sim@slubice.pl

                                                                                                                                                                                            

Załączniki

Ankieta
126.80 KB