• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
 • Zwiedzaj z nami Dwumiasto! Gmina
  Zwiedzaj z nami Dwumiasto!
  Czytaj więcej
Gmina

Nowa szkoła w Kunowicach, a teraz piękne boisko. Umowa podpisana!

3 sierpnia 2022r.

Wielofunkcyjne boisko, plac zabaw, różnego rodzaju bieżnie i  mała architektura – w taki sposób zostanie zagospodarowany teren za nową szkołą w Kunowicach. Dziś burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał umowę z wykonawcą, firmą Torakol z Radziejowa.

Gdy w ubiegłym roku gmina wybudowała nową szkołę w Kunowicach od razu, z ust burmistrza Mariusza Olejniczaka padło zapewnienie, że przy szkole powstanie też atrakcyjny teren rekreacyjno-sportowy. Na ten cel gmina pozyskała nieodpłatnie od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa blisko 44-arową działkę, położoną obok szkoły.

Firma Torakol, w imieniu której umowę podpisał dziś prezes Rajmund Zalewski, zobowiązała się zagospodarować teren do początku grudnia.

– Wartość umowy to ponad 2, 2 mln zł – informuje burmistrz. Projekt obejmuje: budowę chodników i drogi dojazdowej, budowę wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 24,0m x 46,0m, placu zabaw dla najmłodszych dzieci, bieżni do skoków w dal o szerokości 2 m wraz z 7- metrową zeskocznią piaskową, a także czteropasmowej bieżni sportowej, wykonanie monitoringu terenu połączonego z monitoringiem szkoły, budowę ogrodzenia, nawierzchni, elementów małej architektury i oświetlenia.

Na tę inwestycję gmina zdobyła nie tylko działkę o wartości blisko 136 tys. zł. Wsparła nas też firma ZUO International z Kunowic przekazując na budowę terenu sportowo-rekreacyjnego 250 tys. zł. Ponadto 90 tys. zł otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu Lubuska Baza Sportowa, a 100 tys. zł z KOWRu.

– Gdy podliczymy wszystkie inwestycje i remonty w placówkach oświatowych w tym roku uzyskamy niebagatelną kwotę ok. 3,8 mln zł – podkreśla burmistrz Mariusz Olejniczak przypominając, że na same prace w przedszkolach i szkołach, przeprowadzane w czasie wakacji, gmina przeznaczyła blisko 1,6 mln zł.