• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

No to szczepimy!

9 czerwca 2021r.

Każdy, kto skończył 18 lat i jest obywatelem polskim lub cudzoziemcem, który pracuje w naszym kraju, może od dziś dostać jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson w Mobilnym Punkcie Szczepień przy Urzędzie Miejskim w Słubicach (ul. Akademicka 1). Nie trzeba mieć skierowania, nie trzeba się rejestrować. Wystarczy przyjść do Mobilnego Punktu Szczepień, który jest czynny codziennie od 9.00 do 19.00.

O zlokalizowaniu właśnie w Słubicach pierwszego tego typu punktu w Lubuskiem zdecydował wojewoda Władysław Dajczak.W jego imieniu przyjechał dziś do Słubic wicewojewoda Wojciech Perczak, który osobiście otworzył drzwi pierwszemu w kolejce, Stanisławowi Kwartnikowi, który przyszedł się zaszczepić.

– Ten punkt z pewnością znacząco poprawi dostęp do szczepień. Chcemy stworzyć to ułatwienie, bo szczepionka jest kluczowym narzędziem w walce z pandemią – stwierdził wicewojewoda W. Perczak i wyjaśnił, że jednym z powodów zlokalizowania punktu w Słubicach było to, że na terenie gminy przebywa sporo pracowników transgranicznych.

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak podziękował zarówno wojewodzie W. Dajczakowi za zlokalizowanie punktu w Słubicach, jak również Mariuszowi Szpakowskiemu, którego firma zajmuje się szczepieniami na terenie województwa i obsługuje także punkt w Słubicach. Burmistrz podziękował też mieszkańcom, którzy ustawili się w niemałej kolejce, żeby się zaszczepić. – Dobrze, że czujecie taką potrzebę, że chcecie zadbać o zdrowie swoje, swoich bliskich, znajomych, sąsiadów – mówił burmistrz.

– Nie miałem żadnych wątpliwości, żeby skorzystać ze szczepionki – przyznał natomiast St. Kwartnik. – Czekałam na tę możliwość i cieszę się, że taki punkt u nas w Słubicach powstał – dodał.