• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Niepodległość pięknie wyśpiewana i zatańczona!

12 listopada 2019r.

– Bardzo się cieszymy, że tak wielu mieszkańców przyjęło nasze zaproszenie, żeby dziś po południu nad Odrą, wspólnie świętować Dzień Niepodległości – mówił wczoraj burmistrz Mariusz Olejniczak. Niesamowitych wrażeń dostarczyli mieszkańcom tancerze z grupy Bohema i zaprzyjaźnieni z nimi muzycy oraz wokaliści, którzy zaprezentowali spektakl “Uczę się bieli i czerwieni”. Jego pomysłodawcą i reżyserem był Henryk Lechelt. Spektakl powstał w ramach współpracy tancerzy z Fundacją Dobro Kultury. – Dobrze, że w tak ważnym dniu jesteśmy razem – podkreślił burmistrz.

Atmosfera świętowania udzieliła się wielu mieszkańcom. Zanim rozpoczął się spektakl było wspólne świętowanie przy kawie i cieście, które przynieśli niektórzy mieszkańcy. Wypiekami przygotowanymi wspólnie z żoną Martą częstował m.in. burmistrz i wolontariusze z Fundacji Dobro Kultury.

Potem uwaga wszystkich skupiona już była na spektaklu, podczas którego młodzi artyści opowiedzieli piękną historię o Polsce, jej drodze do wolności, patriotyzmie i wartościach, o które warto walczyć także w czasach pokoju.

Oprócz tancerzy z Bohemy w spektaklu wystąpili m.in. Agata Pomocka (śpiew, autorka muzyki do piosenki” Do nieba tak niedaleko”), Marietta Grelka (skrzypce), Zuzanna Surowska (wiolonczela), Olaf Makuchowski (gitara) i Weronika Chrostowska (śpiew).

– Ogromne przeżycie! Miałam ciarki, bo to było bardzo prawdziwe – mówiła słubiczanka po obejrzeniu spektaklu. – Gdy zapłonęło ognisko i usłyszałam Mazurka Dąbrowskiego popłynęły mi łzy – przyznała.