• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

Nie pozwolimy dzieciom nudzić się w czasie wakacji

28 czerwca 2021r.

– Skorzystajcie z bezpłatnych warsztatów i zajęć, które przez całe wakacje będą się odbywały w naszej nowej świetlicy socjoterapeutycznej – zachęca dzieci i młodzież burmistrz Mariusz Olejniczak.
– Pomysłowość prowadzących naprawdę przeszła nasze oczekiwania – chwali program burmistrz.

Różnego rodzaju warsztaty i spotkania dla dzieci powyżej 10 lat będą organizowane od 1 lipca do końca sierpnia w Placówce Wsparcia Dziennego, czyli nowej świetlicy socjoterapeutycznej na os. Świerkowym. Właśnie ruszyły zapisy.

👉W dni powszednie, od 1 do 12 lipca, a także od 9 do 18 sierpnia, spotkania będą od 16.00 do 19.00. Prowadzić je będzie pedagog Kaja Pakos, na co dzień związana ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Słubicach. Dla uczestników przygotowała m.in. warsztaty kulinarne i artystyczne, a także filmoterapię. Pomysł jest taki, żeby dzieci najpierw obejrzały film, na wybrany temat, a potem omówiły go w odniesieniu do takich kwestii jak: budowanie relacji, radzenie sobie z emocjami czy z poczuciem wyobcowania i inności.

👉Skorzystać będzie też można z zajęć przedpołudniowych, które poprowadzi pedagog ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Beata Cichecka-Nowak. Zaprasza dzieci i młodzież w dni powszednie, od 12 do 23 lipca (11.00-14.00) oraz od 2 do 12 sierpnia (11.00-14.00). Proponuje m.in.: Internetowy detoks, warsztaty dziennikarskie, zajęcia fotograficzne, gimnastykę umysłu, warsztaty rekreacyjno-sportowe i warsztaty „Moja metamorfoza”, podczas których uczestnicy spróbują w sobie coś zmienić. Będą też ćwiczyć autoprezentację.

👉Nie przegapcie warsztatów wokalnych z Moniką Jakuszewicz, znaną słubicką animatorką śpiewu, która współpracuje m.in. z Teatrem Buffo. Zapraszamy na nie od 2 do `13 sierpnia (16.00 – 18.00).

👉W lipcu i sierpniu, będzie też okazja poznać tajniki gry w szachy. Na szachowe środy ( 21,28 lipca oraz 4,11,18,25 sierpnia, od 11.00 do 13.00) zaprasza Piotr Janoś, na co dzień nauczyciel w klasie perkusji w słubickiej szkole muzycznej, którego szachy są drugą pasją.

👉W sierpniu (23-27.08., od 15.30 do 17.00) będą letnie treningi radzenia sobie z poczuciem przytłoczenia i stresem. Adresatem zajęć jest młodzież od 12 do 16 roku życia. Podczas pięciu spotkań uczyć się będą m.in. jak budować i utrzymywać pozytywne relacje z innymi osobami, jak uspokajać rozpędzone myśli i własne emocje, jak przetrwać różne kryzysy.

📌Zapisy na wszystkie warsztaty prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej, 📞 95 758 2394
Warto się pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona.