• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Nauczyciele będą rozmawiać z uczniami o empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami

22 września 2021r.

Dzięki współpracy gminy z Czepczyński Family Foundation do uczniów naszych szkół trafią książki ” ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”, a nauczyciele zostaną wyposażeni w materiały edukacyjne, które będą mogli wykorzystać w czasie lekcji wychowawczych.
Fundacja prowadzić też będzie szkolenia metodyczne dla pedagogów.
Projekt ABC – Empatii skupia się na likwidacji barier i stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi. Ma też kształtować empatyczne i świadome postawy wśród najmłodszych, tak by wyczulić ich na potrzeby ich kolegów i koleżanek, którzy mierzą się z niepełnosprawnościami i schorzeniami.

Jak wyjaśniają kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim Urzędzie Miejskim Sabina Matkowska i dyrektorka Zespołu Administracyjnego Oświaty Jolanta Skręty, na podstawie przygód bohaterów książki : Zosi, i Maksa, a także ich przyjaciół, nauczyciele będą uwrażliwiać dzieci na to, że mimo różnic w wyglądzie zewnętrznym czy zachowaniu, wszyscy jesteśmy tacy sami.

– Uważam, że o empatii należy rozmawiać z dziećmi od najmłodszych lat – napisał we wstępie do książki prezes fundacji Artur Czepczyński, tato niepełnosprawnego syna, który jak przyznaje, przez wiele lat walczył z żoną o życzliwość i zrozumienie dla ich dziecka. Stąd pomysł, żeby do szkół w Polsce przekazać materiały na ten temat. – Szkoła ma realny wpływ na budowanie pozytywnych postaw u najmłodszych, przez co nasz świat może stawać się lepszy – podkreśla A. Czepczyński.
Gmina Słubice jest jedną z tysiąca gmin w Polsce, która dostała książki i materiały dydaktyczne. Jako pierwsza odebrała je z urzędu dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach Monika Bugielska.