• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Nasze asy ze stypendiami od gminy!

26 sierpnia 2020r.

Nasze asy ze stypendiami od gminy!

 

Igor Wiencek, Martyna Mierzwiak, Maja Kozłowska, Karolina Smolińska i Malwina Czarnecka – to tegoroczni stypendyści dyrektorów szkół i Burmistrza Słubic.

 

Igor, to podwójny stypendysta. Jako uczeń klasy 6a, uzyskał średnią ocen 5,92 – najwyższą w Szkole Podstawowej nr 1. Podobnie jak uczniowie innych szkół, którzy mieli najwyższe oceny w roku szkolnym 2019/2020 –  otrzymał jednorazowo 500 zł stypendium. Ale to nie wszystko, bo Igor jest też finalistą wojewódzkiego konkursu z historii w roku szkolnym 2019/2020. Dlatego otrzymywać też będzie stypendium Burmistrza Słubic. Miesięcznie jest to 150 zł, w całym roku szkolnym – w sumie 1500 zł.

W gronie stypendystów jest też m.in. Martyna Mierzwiak z SP nr 2. Oprócz najwyższej średniej w szkole, ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Dwukrotnie, w latach poprzednich była finalistką konkursu z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty, a w ub. roku stypendystką Burmistrza Słubic. Z wyróżnieniem skończyła Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia w Słubicach w klasie fortepianu.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach najwyższą średnią (5,83) miała Maja Kozłowska, wówczas uczennica klasy 5c. Maja może się też pochwalić bardzo dobrym wynikiem w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2020.

Z kolei Stypendium Dyrektora Szkoły Podstawowej w Golicach dostała uczennica klasy VIII Karolina Smolińska, której średnia ocen wyniosła 5,61. Karolina miała bardzo wysokie wyniki  z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz języka polskiego, jest też finalistką konkursu Ptaki Parku Narodowego Ujście Warty, brała czynny udział w Ogólnopolskim Projekcie Sportowym „Drużyna Energii”, w którym to szkoła otrzymała tytuł laureata. Na swoim koncie ma też uzyskany w roku szkolnym 2016/2017 medal Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt.

Z kolei w podstawówce w Kunowicach najwyższą średnią ocen – 5,75 – miała Malwina Czarnecka, którą nauczyciele i uczniowie chwalą nie tylko za wyniki w nauce, ale też to, że potrafi łączyć z nią swoje pasje i jest znakomitym przykładem dla innych.  

Nowe zasady przyznawania nagród i stypendiów burmistrza, w ramach Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, określiła we wrześniu ub. roku Rada Miejska w Słubicach. Skąd ta zmiana?

– Zależało nam, żeby o Nagrody i Stypendia Burmistrza Słubic mogli się ubiegać wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zarówno publicznych jak i i niepublicznych, których siedziba jest na terenie naszej gminy – wyjaśnia burmistrz Mariusz Olejniczak.

W tym roku szkolnym, warunek, żeby dostać Stypendium Burmistrza Słubic (trzeba być finalistą lub laureatem konkursów, turniejów i olimpiad na szczeblu minimum  wojewódzkim) spełnił Igor Wiencek. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będę mógł wręczyć te stypendia dużo większej liczbie uczniów  – mówi burmistrz. – Wszystkim nagrodzonym w tym roku serdecznie gratuluję i życzę, żeby tak znakomite wyniki w nauce osiągali także w przyszłość – podkreśla. 

 

Miesięczne stypendia Burmistrza Słubic przyznawane są osobom, które są w trakcie nauki, a nagrody – jednorazowo (1500 zł)  absolwentom szkół. 

– Nie zapominamy też o uczniach, którzy odnoszą sukcesy w sporcie – mówi burmistrz M. Olejniczak. Przypomina, że  w kwietniu radni przyznali 18 stypendiów. W tym gronie znaleźli się:  Wiktoria Smolarczyk, Maja Smolarczyk, Bartosz Pilichowski, Dominika Dobrzyńska, Adrian Gasiewicz, Iga Rajda, Oliwia Oleksyn, Klaudia Gancarz, Wiktoria Lepak, Inga Białkowska, Aleksandra Wroniewicz, Julia Sterenczak, Julia Różańska, Natasza Tańczak, Zuzanna Piskunowicz, Natalia Kiedrowicz, Przemysław Cichosz-Dzyga, Patryk Cichosz-Dzyga. Wysokość stypendium to 200 zł.

 

(beb)