• Gmina
  Od 1 września Urząd Miejski w Słubicach czynny od 8.00 do 16.00
  Czytaj więcej
 • Stypendyści gminy Gmina
  Do tych uzdolnionych uczniów powędrowały nagrody i stypendia burmistrza
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Blisko 1,6 mln zł na wakacyjne remonty w placówkach oświatowych
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Gmina dostanie blisko 2 mln zł na przebudowę ul. Witosa
  Czytaj więcej
 • Przypominamy, że do do końca sierpnia Urząd Miejski w Słubicach jest otwarty od 7.00 do 15.00
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Miejskie Święto Hanzy? Bawimy się dalej!
  Czytaj więcej
 • Lato kulturalne w Dwumieście Gmina
  To już w najbliższy weekend rozpoczynamy Miejskie Święto Hanzy!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wiele powodów do radości. Burmistrz dostał wotum zaufania od radnych i absolutorium
  Czytaj więcej
 • Festiwal piosenki w Gmina
  Ale nam się pięknie rozśpiewała “Jarzębinka”
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wszystkiego najlepszego kochane dzieci!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Superwiadomość! Dostaniemy prawie 15 mln zł na gminne inwestycje!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Jak ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania uchodźców.
  Czytaj więcej
 • Otwarciue sali przy SP3 Gmina
  Uczniowie” trójki” zachwyceni nową salą sportową!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wielka radość. Gmina zdobyła ponad 2,2 mln zł na remont ul. Kopernika!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Gmina buduje kolejną ścieżkę rowerową i drogę
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kopernika Gmina
  Rozpoczynamy przebudowę ulicy Kopernika. Umowa podpisana!
  Czytaj więcej
 • Bez kategorii
  Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na modernizację parku przy al. Niepodległości Gmina
  Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina
  Czytaj więcej
 • Dwumiasto “odpala” iluminację mostu
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Nasze asy ze stypendiami od gminy!

26 sierpnia 2020r.

Nasze asy ze stypendiami od gminy!

 

Igor Wiencek, Martyna Mierzwiak, Maja Kozłowska, Karolina Smolińska i Malwina Czarnecka – to tegoroczni stypendyści dyrektorów szkół i Burmistrza Słubic.

 

Igor, to podwójny stypendysta. Jako uczeń klasy 6a, uzyskał średnią ocen 5,92 – najwyższą w Szkole Podstawowej nr 1. Podobnie jak uczniowie innych szkół, którzy mieli najwyższe oceny w roku szkolnym 2019/2020 –  otrzymał jednorazowo 500 zł stypendium. Ale to nie wszystko, bo Igor jest też finalistą wojewódzkiego konkursu z historii w roku szkolnym 2019/2020. Dlatego otrzymywać też będzie stypendium Burmistrza Słubic. Miesięcznie jest to 150 zł, w całym roku szkolnym – w sumie 1500 zł.

W gronie stypendystów jest też m.in. Martyna Mierzwiak z SP nr 2. Oprócz najwyższej średniej w szkole, ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Dwukrotnie, w latach poprzednich była finalistką konkursu z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty, a w ub. roku stypendystką Burmistrza Słubic. Z wyróżnieniem skończyła Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia w Słubicach w klasie fortepianu.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach najwyższą średnią (5,83) miała Maja Kozłowska, wówczas uczennica klasy 5c. Maja może się też pochwalić bardzo dobrym wynikiem w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2020.

Z kolei Stypendium Dyrektora Szkoły Podstawowej w Golicach dostała uczennica klasy VIII Karolina Smolińska, której średnia ocen wyniosła 5,61. Karolina miała bardzo wysokie wyniki  z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz języka polskiego, jest też finalistką konkursu Ptaki Parku Narodowego Ujście Warty, brała czynny udział w Ogólnopolskim Projekcie Sportowym „Drużyna Energii”, w którym to szkoła otrzymała tytuł laureata. Na swoim koncie ma też uzyskany w roku szkolnym 2016/2017 medal Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt.

Z kolei w podstawówce w Kunowicach najwyższą średnią ocen – 5,75 – miała Malwina Czarnecka, którą nauczyciele i uczniowie chwalą nie tylko za wyniki w nauce, ale też to, że potrafi łączyć z nią swoje pasje i jest znakomitym przykładem dla innych.  

Nowe zasady przyznawania nagród i stypendiów burmistrza, w ramach Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, określiła we wrześniu ub. roku Rada Miejska w Słubicach. Skąd ta zmiana?

– Zależało nam, żeby o Nagrody i Stypendia Burmistrza Słubic mogli się ubiegać wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zarówno publicznych jak i i niepublicznych, których siedziba jest na terenie naszej gminy – wyjaśnia burmistrz Mariusz Olejniczak.

W tym roku szkolnym, warunek, żeby dostać Stypendium Burmistrza Słubic (trzeba być finalistą lub laureatem konkursów, turniejów i olimpiad na szczeblu minimum  wojewódzkim) spełnił Igor Wiencek. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będę mógł wręczyć te stypendia dużo większej liczbie uczniów  – mówi burmistrz. – Wszystkim nagrodzonym w tym roku serdecznie gratuluję i życzę, żeby tak znakomite wyniki w nauce osiągali także w przyszłość – podkreśla. 

 

Miesięczne stypendia Burmistrza Słubic przyznawane są osobom, które są w trakcie nauki, a nagrody – jednorazowo (1500 zł)  absolwentom szkół. 

– Nie zapominamy też o uczniach, którzy odnoszą sukcesy w sporcie – mówi burmistrz M. Olejniczak. Przypomina, że  w kwietniu radni przyznali 18 stypendiów. W tym gronie znaleźli się:  Wiktoria Smolarczyk, Maja Smolarczyk, Bartosz Pilichowski, Dominika Dobrzyńska, Adrian Gasiewicz, Iga Rajda, Oliwia Oleksyn, Klaudia Gancarz, Wiktoria Lepak, Inga Białkowska, Aleksandra Wroniewicz, Julia Sterenczak, Julia Różańska, Natasza Tańczak, Zuzanna Piskunowicz, Natalia Kiedrowicz, Przemysław Cichosz-Dzyga, Patryk Cichosz-Dzyga. Wysokość stypendium to 200 zł.

 

(beb)