• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Na tę inwestycję czekali miłośnicy rowerów, hulajnog i deskorolek

2 grudnia 2021r.

– Skatepark i pumptrack są już gotowe, lada moment wykonawca zdejmie ogrodzenie i miejsce to zostanie udostępnione mieszkańcom – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, zadowolony z kolejnej udanej inwestycji w gminie.

Dobra wiadomość jest też taka, że na terenie skateparku powstała pierwsza w mieście stacja naprawy rowerów i hulajnóg.

To, jak skatepark ma wyglądać, podpowiedzieli burmistrzowi miłośnicy rowerowych i deskorolkowych akrobacji, których Mariusz Olejniczak zapytał o zdanie.
Gmina zbudowała skatepark na działce przy dworcu autobusowym, obok siedziby Urzędu Miejskiego. Wykonawcą była spółka TECHRAMPS z Krakowa.

– Inwestycja obejmowała: budowę skateparku i pumptracku modułowego wraz z utwardzeniem terenu w postaci posadzki z betonu szlifowanego pod urządzeniami skateparku i kostką betonową pod pumptrakiem, budowę chodnika, dostawę i montaż małej architektury. Wartość wykonanego zadania to ponad 736 tys. zł – mówi naczelnik wydziału inwestycji Marek Żurek.

Uroczyste otwarcie obiektu, z niespodzianką dla użytkowników tego miejsca, planowane jest wiosną, przy bardziej sprzyjającej pogodzie.
Ze względu na porę roku prosimy, żeby w tych warunkach pogodowych, jakie mamy obecnie, zachować szczególną ostrożność i przestrzegać bezwzględnie regulaminu korzystania ze skateparku i pumptracku.