• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
    Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
    Czytaj więcej
  • Dzieci
    Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
    Czytaj więcej
Gmina

Można już składać wnioski o 500 plus na nowy okres

2 lutego 2023r.

Od 1 lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął przyjmowanie wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 31 maja 2024 r. Zobacz jak i kiedy najlepiej złożyć wniosek!


Świadczenie przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia, niezależnie od osiąganych w rodzinie dochodów. Żeby otrzymać wsparcie, trzeba złożyć wniosek do ZUS.
Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu Emp@tia.

Środki są wypłacane bezgotówkowo na wskazany numer rachunku bankowego. Pisma, informacje i decyzje dotyczące 500 plus przekazywane są elektronicznie przez PUE ZUS. W przypadku, gdy na platformie pojawi się ważna informacja dotycząca świadczenia, rodzice otrzymają powiadomienie mailem, SMS lub w aplikacji.

Jeśli złożymy prawidłowo wypełniony wniosek do 30 kwietnia ZUS wypłaci pierwsze świadczenie do 30 czerwca 2023 r. Jeśli wniosek wpłynie w maju, świadczenie otrzymamy do 31 lipca wraz z wyrównaniem od czerwca, a jeśli w czerwcu to ZUS wypłaci pieniądze do 31 sierpnia, także z wyrównaniem od czerwca. Świadczenia na podstawie wniosków, które wpłyną od lipca będą już wypłacane tylko z wyrównaniem od miesiąca, w którym wypłynęły.

Do końca listopada lubuskie placówki ZUS przyznały świadczenia na przeszło 206,5 tys. dzieci na łączna kwotę ponad 103 mln zł.

Źródło: ZUS