• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Mieszkańcy Kunowic się cieszą, bo ruszyła budowa chodnika

12 listopada 2020r.
We wrześniu informowaliśmy, że radni miejscy zdecydowali, żeby z budżetu gminy przekazać Urzędowi Marszałkowskiemu 150 tys. zł na budowę chodnika, przy drodze wojewódzkiej w Kunowicach. Prace właśnie ruszyły.

Około 300 metrowy chodnik budowany jest od skrzyżowania ul. Słubickiej z Zieloną do skrzyżowania Słubickiej z Jeziorną (na wysokości ogrodnictwa). Burmistrz Mariusz Olejniczak wraz z radą sołecką zabiegali o tę inwestycję  myśląc między innymi o dzieciach, które mieszkają w okolicy i pieszo chodzą do szkoły. Czynili starania, żeby Zarząd Dróg Wojewódzkich, do którego należy droga biegnąca przez Kunowice, wybudował tam chodnik. I  to się udało!

Między innymi dzięki temu, że burmistrz od początku rozmów z ZDW deklarował, że gmina jest gotowa partycypować w kosztach, byle tylko, jak najszybciej chodnik ten powstał. Radni byli podobnego zdania. Za inwestycją lobbował  także członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński. 

Budowa chodnika kosztować  będzie blisko 300 tys. zł, czyli ponad połowę pieniędzy dołoży gmina. Z chodnika mieszkańcy Kunowic będą mogli korzystać już niebawem.