• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Miejskie Święto Hanzy? Bawimy się dalej!

8 lipca 2022r.

W ubiegłym tygodniu dwumiasto zaprosiło do Słubic, w ten weekend (8-10 lipca) na Miejskim Święcie Hanzy bawimy się we Frankfurcie.
To już dziś, o 18.00 na scenie głównej przy Brunnenplatz tradycyjnie zostanie otwarta beczka z piwem frankfurckiego browaru, a mieszkańcy zajadać się będą bułkami ze śledziem. W tym samym czasie, ze stadionu Przyjaźni we Frankfurcie nad Odrą wyruszy Bieg bez Granic. Uczestnicy przebiegną przez most miejski ze stadionu na stadion i z powrotem. Do pokonania będą mieli 10 km.

Co jeszcze czeka nas w najbliższych dniach? Poniżej kilka propozycji. Wszystkie znajdziecie na stronie internetowej:latokulturalne.slubice-frankfurt.eu

Piątek, 20.30, scena główna, Brunnenplatz

A Mury runą – Und die Mauern werden fallen – koncert, podczas którego najlepsi muzycy z okolic Słubic i Frankfurtu nad Odrą zaprezentują polsko-niemiecki program z muzyką pełną nadziei, poruszającą i rewolucyjną, która trafia do serc i je ze sobą łączy.

21.00, scena Sparkasse, północna część placu Holzmarkt

„Burning Beats“ – mieszanka aktualnych rockowych przebojów i ballad w przekonującym i wzruszającym Wykonaniu

21.30, scena główna, Brunnenplatz

Fools Garden – kiedy w 1991 roku Peter Freudenthaler i Volker Hinkel założyli zespół Fools Garden, nie przypuszczali, że zaledwie kilka lat później zyska on światową sławę. Z albumem “Dish Of The Day” i przebojem “Lemon Tree”, Fools Garden pobili w 1996 roku wszelkie rekordy sprzedaży, a ich muzyka obiegła cały świat. Do dziś Fools Garden koncertuje na całym świecie. „Electro-Acoustic Session” to fascynująca mieszanka akustycznie zaaranżowanych utworów i zupełnie nowego materiału opartego na elektronicznych brzmieniach.

23.00, Scena główna, Brunnenplatz

Rednex – szwedzki zespół to szybkie utwory country, unikalne brzmienie skrzypiec i tanecznych bitów, ale także spokojne ballady, takie jak “Wish You Were Here” i “Hold Me For A While”. Ich pierwszym, międzynarodowym przebojem był utrzymujący się przez 25 tygodni na niemieckiej liście przebojów Singlecharts utwór “Cotton Eye Joe”. Kolejnymi przebojami były “Old Pop In An Oak” i “Spirit Of The Hawk”.

Sobota  11.00 – 01.00, plac przed Ratuszem

Letni jarmark: karuzele, samochody, stanowiska z grami i strzelnice… zabawa dla starszych i młodszych. Ponownie, nad brzegiem Odry, na placu Holzmarkt pojawi się również diabelski młyn!

11.00 – 01.00, Arena BLOK OST, pod mostem
Strefa chill-out z polsko-niemiecko-ukraińskim projektem dj-skim, w której usłyszymy najlepszą muzykę house i brzmienia elektroniczne. W sobotę i niedzielę, w ciągu dnia, zorganizowany tu zostanie również turniej gry w Mario-Kart. Ofertę gastronomiczną na miejscu wzbogacą food trucki.

20.15, scena główna, Brunnenplatz

Letnia trasa Antenne Brandenburg – na scenie pojawią się popularni i uwielbiani niemieccy artyści, tacy jak Die Prinzen, Glasperlenspiel, The BossHoss i Ross Antony. Na scenie wystąpią również wschodzące gwiazdy: Gregor Hägele, Sophia oraz Iggi Kelly.

23.00, scena główna, Brunnenplatz

Ross Antony – muzyka i aktorstwo towarzyszą temu żywiołowemu Brytyjczykowi przez całe życie. W Niemczech dał się poznać w 2001 r. występując wraz z zespołem popowym Bro’Sis. W międzyczasie ten telewizyjny ulubieniec podbił serca fanów jako artysta estradowy, prezenter i piosenkarz wykonujący szlagiery. I to właśnie w tym rodzaju muzyki odnalazł się najlepiej, w bardzo krótkim czasie docierając do samej czołówki jej wykonawców.

Niedziela

15.00, scena główna, Brunnenplatz
Koncert finałowy w wykonaniu Brandenburskiej Orkiestry Państwowej i laureatów Międzynarodowego Konkursu Śpiewu Opery Kameralnej w Rheinsbergu pod dyrekcją Azisa Sadikovica.