• Zdjęcie z Urzędu Miasta Szostka Gmina
  Apel o pomoc dla miasta partnerskiego Szostka na Ukrainie
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. Sprawdźcie nasz Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
Gmina

Mamy to! Uczniowie “trójki” zachwyceni nową salą sportową

6 maja 2022r.

– Bardzo się cieszę, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach, mają nową, piękną salę sportową – mówił dziś burmistrz Mariusz Olejniczak podczas oficjalnego jej otwarcia. – Bardzo za nią dziękujemy – podkreślała dyrektorka placówki Monika Bugielska.

Burmistrz przypomniał, że radni jednogłośnie wyrazili poparcie dla pomysłu budowy sali, której budżet wyniósł 4,6 mln zł. Dodał też, że gmina pozyskała na tę inwestycję ponad 2,9 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 70 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu Lubuska Baza Sportowa.

Sala ma powierzchnię 600 mkw, a cały obiekt ponad 900 mkw. Są tu nie tylko świetne warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, ale też sala do zajęć korekcyjnych, sanitariaty z natryskami i szatnie. Na etapie planowania pamiętano też o uczniach niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym zbudowano podjazd, przystosowano też dla nich sanitariaty, a przy łączniku prowadzącym do szkoły znajduje się platforma ułatwiająca komunikację.

– Teraz nowoczesne i świetnie wyposażone sale sportowe mają już wszystkie nasze słubickie podstawówki – mówił burmistrz przypominając, że w 2020 roku gmina oddała też do użytku halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2.

– Widać, że inwestowanie w oświatę to priorytet tej gminy – zauważył wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki, obecny na dzisiejszej uroczystości. Wspominał, że gmina wybudowała w ub. roku nową szkołę w Kunowicach.

W uroczystości wzięli też udział m.in. reprezentujący Wojewodę Lubuskiego, doradca ds. sportu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim Tomasz Rafalski, radny sejmiku lubuskiego Zbigniew Kołodziej, słubiccy radni na czele z przewodniczącym Grzegorzem Cholewczyńskim, a także przedstawiciele Rady Rodziców: Barbara Antczak-Rutkowska, Marcin Wołowicz i Marcin Krzymuski.

Nie mogło oczywiście zabraknąć prezentów. Burmistrz Mariusz Olejniczak z przewodniczącym rady Grzegorzem Cholewczyńskim wręczyli uczniom ogromny worek z piłkami do różnych dyscyplin sportowych, podobne prezenty przekazał zielonogórski oddział firmy Exalo Drilling z Piły, która była wykonawcą sali, wicemarszałek Ł. Porycki i radny Z. Kołodziej, a rada rodziców kupiła dzieciom reprezentacyjne stroje sportowe.

– Ale mamy fajną salę – cieszyli się uczniowie, którzy chwilę po zakończeniu uroczystości wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Nowa sala stała się miejscem miniturnieju w piłce nożnej i przeróżnych konkursów sportowych. 

Miłym akcentem były pozdrowienia nagrane przez Paulinę Dudek, piłkarkę, grającą we francuskim klubie Paris Saint-Germain oraz w reprezentacji Polski, która swoją przygodę z piłką rozpoczęła właśnie w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Nie mogła być na dzisiejszej uroczystości osobiście, ale chciała, chociaż w taki sposób, podzielić się radością, że szkoła zyskała piękny obiekt sportowy.
– My też mamy dla Pauliny niespodziankę – mówił nauczyciel wuefu Mirosław Dębiec, który siostrze Pauliny przekazał koszulkę, w której grała w słubickiej drużynie i kolaż ze zdjęciami z jej lat szkolnych.