• Gmina
  Blisko 1,6 mln zł na wakacyjne remonty w placówkach oświatowych
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Gmina dostanie blisko 2 mln zł na przebudowę ul. Witosa
  Czytaj więcej
 • Przypominamy, że do do końca sierpnia Urząd Miejski w Słubicach jest otwarty od 7.00 do 15.00
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Miejskie Święto Hanzy? Bawimy się dalej!
  Czytaj więcej
 • Lato kulturalne w Dwumieście Gmina
  To już w najbliższy weekend rozpoczynamy Miejskie Święto Hanzy!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wiele powodów do radości. Burmistrz dostał wotum zaufania od radnych i absolutorium
  Czytaj więcej
 • Festiwal piosenki w Gmina
  Ale nam się pięknie rozśpiewała “Jarzębinka”
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wszystkiego najlepszego kochane dzieci!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Superwiadomość! Dostaniemy prawie 15 mln zł na gminne inwestycje!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Jak ubiegać się o zwrot kosztów zakwaterowania uchodźców.
  Czytaj więcej
 • Otwarciue sali przy SP3 Gmina
  Uczniowie” trójki” zachwyceni nową salą sportową!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Wielka radość. Gmina zdobyła ponad 2,2 mln zł na remont ul. Kopernika!
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Gmina buduje kolejną ścieżkę rowerową i drogę
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na przebudowę ul. Kopernika Gmina
  Rozpoczynamy przebudowę ulicy Kopernika. Umowa podpisana!
  Czytaj więcej
 • Bez kategorii
  Na inwestycje w 2022 roku gmina przeznaczy ponad 29 mln zł
  Czytaj więcej
 • Podpisanie umowy na modernizację parku przy al. Niepodległości Gmina
  Park przy alei Niepodległości zmieni się nie do poznania! Burmistrz podpisał umowę z wykonawcą
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Mamy to! Dostaliśmy ponad 4,7 mln zł na ścieżkę rowerową od ul. Sportowej do Drzecina
  Czytaj więcej
 • Dwumiasto “odpala” iluminację mostu
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Do USC i wydziału spraw obywatelskich trzeba się umówić telefonicznie
  Czytaj więcej
Gmina

Mamy to! Uczniowie “trójki” zachwyceni nową salą sportową

6 maja 2022r.

– Bardzo się cieszę, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach, mają nową, piękną salę sportową – mówił dziś burmistrz Mariusz Olejniczak podczas oficjalnego jej otwarcia. – Bardzo za nią dziękujemy – podkreślała dyrektorka placówki Monika Bugielska.

Burmistrz przypomniał, że radni jednogłośnie wyrazili poparcie dla pomysłu budowy sali, której budżet wyniósł 4,6 mln zł. Dodał też, że gmina pozyskała na tę inwestycję ponad 2,9 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 70 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu Lubuska Baza Sportowa.

Sala ma powierzchnię 600 mkw, a cały obiekt ponad 900 mkw. Są tu nie tylko świetne warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, ale też sala do zajęć korekcyjnych, sanitariaty z natryskami i szatnie. Na etapie planowania pamiętano też o uczniach niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym zbudowano podjazd, przystosowano też dla nich sanitariaty, a przy łączniku prowadzącym do szkoły znajduje się platforma ułatwiająca komunikację.

– Teraz nowoczesne i świetnie wyposażone sale sportowe mają już wszystkie nasze słubickie podstawówki – mówił burmistrz przypominając, że w 2020 roku gmina oddała też do użytku halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2.

– Widać, że inwestowanie w oświatę to priorytet tej gminy – zauważył wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki, obecny na dzisiejszej uroczystości. Wspominał, że gmina wybudowała w ub. roku nową szkołę w Kunowicach.

W uroczystości wzięli też udział m.in. reprezentujący Wojewodę Lubuskiego, doradca ds. sportu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim Tomasz Rafalski, radny sejmiku lubuskiego Zbigniew Kołodziej, słubiccy radni na czele z przewodniczącym Grzegorzem Cholewczyńskim, a także przedstawiciele Rady Rodziców: Barbara Antczak-Rutkowska, Marcin Wołowicz i Marcin Krzymuski.

Nie mogło oczywiście zabraknąć prezentów. Burmistrz Mariusz Olejniczak z przewodniczącym rady Grzegorzem Cholewczyńskim wręczyli uczniom ogromny worek z piłkami do różnych dyscyplin sportowych, podobne prezenty przekazał zielonogórski oddział firmy Exalo Drilling z Piły, która była wykonawcą sali, wicemarszałek Ł. Porycki i radny Z. Kołodziej, a rada rodziców kupiła dzieciom reprezentacyjne stroje sportowe.

– Ale mamy fajną salę – cieszyli się uczniowie, którzy chwilę po zakończeniu uroczystości wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Nowa sala stała się miejscem miniturnieju w piłce nożnej i przeróżnych konkursów sportowych. 

Miłym akcentem były pozdrowienia nagrane przez Paulinę Dudek, piłkarkę, grającą we francuskim klubie Paris Saint-Germain oraz w reprezentacji Polski, która swoją przygodę z piłką rozpoczęła właśnie w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Nie mogła być na dzisiejszej uroczystości osobiście, ale chciała, chociaż w taki sposób, podzielić się radością, że szkoła zyskała piękny obiekt sportowy.
– My też mamy dla Pauliny niespodziankę – mówił nauczyciel wuefu Mirosław Dębiec, który siostrze Pauliny przekazał koszulkę, w której grała w słubickiej drużynie i kolaż ze zdjęciami z jej lat szkolnych.