• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Mamy to! Nowa szkoła w Kunowicach czeka na dzieci

17 sierpnia 2021r.

Gdy kilka miesięcy temu rozpoczęła się budowa szkoły w Kunowicach niektórzy z niedowierzaniem przyjmowali wiadomość, że od 1 września 2021 roku, lekcje odbywać się już będę w nowym budynku. Tak się właśnie stanie.

Przejeżdżając przez Kunowice trudno nie zobaczyć nowej szkoły. Budynek został wybudowany jako prostokątna, dwukondygnacyjna bryła, połączona istniejącym łącznikiem ze szkolną halą sportową tworząc układ budynków w kształcie litery U z wewnętrznym patio pomiędzy szkołą a halą.

Wykonawcą jest firma firma MW Technik z Michałowic, która specjalizuje się w w budowie obiektów w technologii modułowej.Ma to wiele zalet. Obiekty modułowe są bowiem ekologiczne, energooszczędne, wykonane z wysokiej jakości elementów termoizolacyjnych spełniają najsurowsze normy izolacji cieplnej. Co ważne, czas ich realizacji jest krótszy o połowę niż w tradycyjnej technologii. W przypadku Kunowic ważny był jeszcze jeden argument. Gdyby w przyszłości się okazało, że szkoła jest za mała, będzie ją można szybko rozbudować.

Obecnie budynek pomieści 250 dzieci. Oprócz ośmioklasowej szkoły jest tu też m.in. punkt przedszkolny, świetlica i biblioteka. Parter przewidziany jest dla przedszkolaków i dzieci z zerówki, będzie tam też jedna sala lekcyjna, jadalnia i zaplecze kuchenne. Na pierwszym piętrze znajdzie się siedem sal lekcyjnych.

Co ważne, budynek jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wejść do niego można z poziomu chodnika, a na piętro będzie się można dostać windą. Są też sanitariaty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, korytarze wykończono materiałem antypoślizgowym, a na parkingu wydzielono miejsce postoju.
Na budowę szkoły gmina przeznaczył

a 12 mln zł.