• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Mamy kolejne dotacje na budowę terenu rekreacyjno-sportowego przy szkole w Kunowicach!

6 kwietnia 2022r.

Gmina na różne sposoby stara się pozyskać pieniądze na zagospodarowanie terenu przy nowym budynku szkoły podstawowej w Kunowicach. I to się udaje! Uzbieraliśmy już 440 tys. zł.

 

Kilka dni temu wsparcia udzielili nam radni województwa lubuskiego, którzy w ramach konkursu „Lubuska Baza Sportowa”. przyznali gminie 90 tys. zł. Wcześniej naszą prośbę o pomoc pozytywnie rozpatrzył też Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który na budowę boiska w Kunowicach przekaże 100 tys. zł.

– Bardzo dziękujemy za zrozumienie naszych potrzeb i przyznane dotacje – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. Przypomina, że zanim jeszcze ruszyła budowa nowej szkoły w Kunowicach, gmina zaczęła czynić starania, by pozyskać grunty na boisko sportowe, plac zabaw i teren rekreacyjny.

Pomoc, także wtedy, okazał KOWR, który nieodpłatnie przekazał gminie blisko 44- arowa działkę, położoną przy szkole. Wkrótce mieliśmy kolejny powód do radości, bo działająca w Kunowicach firma ZUO International zadeklarowała, że na budowę boiska sportowego przy szkole przeznaczy 250 tys. zł.

– Z dotacjami mamy już więc uzbierane 440 tys. zł i jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, w nowym roku szkolnym uczniowie będą już mogli korzystać z pięknego boiska i terenów rekreacyjnych – zapowiada burmistrz. Przypomina, że szkoła dysponuje też wybudowaną wcześniej dużą salą sportową.

Poniżej mapka, na której projektanci zaznaczyli, w jaki sposób zagospodarowany zostanie teren przy szkole.