• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice

Magia świąt w mikołajkowej zagrodzie

14 grudnia 2018r.

Żywe renifery, czerwone sanie, w których można posiedzieć z Mikołajem, szopka, wspólne kolędowanie i wiele innych atrakcji przygotowała gmina, żeby umilić mieszkańcom czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Różnorodność atrakcji jest tak duża, że warto wyjść z domu w ten weekend.

– Jakie ładne renifery – zawołała 6-letnia Nadia zaglądając dziś, 14 grudnia, z innymi przedszkolami do zagrody Mikołaja, która stanęła na deptaku przy bibliotece miejskiej. Z głośników sączyła się świąteczna muzyka, a dzieci z placówek po obu stronach Odry, towarzyszyły zastępcy burmistrza Romanowi Siemińskiemu i wiceburmistrz Frankfurtu Milenie Manns w otwarciu świątecznej zagrody. Była oblegana przez maluchów, podobnie jak stojąca obok karuzela z bajkowymi karocami i kolorowymi konikami oraz bożonarodzeniowa szopka.

To przy niej jutro, 15 grudnia, od 15.30 do 17.00, będzie można pośpiewać kolędy, z pomocą chórów: Jerzyki, Singing All Together, studentów z Parakletosa oraz uczniów szkoły muzycznej. Wcześniej, o 12.00, w sąsiedniej bibliotece będzie m.in. transgraniczne czytanie baśni o tematyce bożonarodzeniowej, po czym dzieci wspólnie będą szukały niespodzianek w zagrodzie Mikołaja.

Biblioteka zaprasza także w piątek. O 16.00 rozpoczną się tam warsztaty bożonarodzeniowe.

Gmina Słubice wsparła organizowaną przez Fundację Grupy Pomagamy niedzielną Wigilię Miejską, która rozpocznie się o 13.00 w parku na placu Przyjaźni. Nie zabraknie świątecznych przysmaków i prezentów dla dzieci.

Wszystkie atrakcje przygotowane dla mieszkańców są darmowe. Było to możliwe dzięki pomocy finansowej jaką gmina Słubice otrzymała z Unii Europejskiej w ramach projektu” Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Słubice/Frankfurt nad Odrą”.