• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

Magdalena Musiał-Karg członkinią Komitetu Nauk Politycznych PAN. Gratulujemy!

4 lutego 2020r.

Prof. Magdalena Musiał-Karg z  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, związana także ze słubickim Collegium Polonicum, została członkinią Komitetu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

– To dla nas fantastyczna wiadomość – skomentował burmistrz Mariusz Olejniczak, który nie krył dumy. – Doskonale znam osiągnięcia Pani profesor i bardzo cenię to, że tak aktywnie działa także w słubickim Collegium Polonicum – dodał.

Prof. M. Musiał- Karg jest pełnomocnikiem dziekana WNPiD ds. studiów w CP, w polu jej zainteresowań jest m.in. współpraca transgraniczna na granicy polsko-niemieckiej, jest też nauczycielem w Liceum Akademickim działającym przy CP. Wspólnie z burmistrzem była inicjatorką zorganizowania w ub. roku w Słubicach obchodów 30.rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce.

Lista zawodowych osiągnięć prof. M. Musiał-Karg jest bardzo długa. Słubiczanka jest Prodziekanem ds. badań i rozwoju, pracuję na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Systemów Politycznych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest stypendystką MNiSzW dla wybitnych młodych naukowców, specjalizuje się w badaniach nad demokracją bezpośrednią oraz wykorzystaniem nowych technologii w systemach demokratycznych, ze szczególnym uwzględnieniem procesów wyborczych (e-voting). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich oraz Ośrodka Badań i Edukacji Europejskiej. Zasiada także w radzie naukowej Fundacji Akademickiej IPSO ORDO.