• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Maciej Smoląg zagra w sobotę na placu Bohaterów. A co będzie w niedzielę?

28 lipca 2022r.

Utalentowany pianista wystąpi 30 lipca o 19.00 na placu Bohaterów. Towarzyszyć mu będzie kwintet smyczkowy Filharmonii Gorzowskiej. Jest to kolejna propozycja w ramach imprezy dwumiasta “Brzmienie lata”. Koncerty odbywają się w parkach w Słubicach i Frankfurcie. 

Maciej Smoląg to słubiczanin, który naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W 2016 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach. Od najmłodszych lat koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Wiedniu, Moskwie, Brukseli i Stambule.

Natomiast w niedzielę warto się wybrać do parku św. Gertrudy we Frankfurcie. Tam o 11.00 rozpocznie się koncert duetu gitarowego Pełech & Horna. Muzycy specjalizują się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, muzyki latynoamerykańskiej i hiszpańskiej oraz improwizacji jazzowych. W programie zespołu znajdują się znane kompozycje m.in. Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Pata Metheny’ego, Chicka Corei, Astora Piazzolli. Debiutancki album “Sambalanco” był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Wiosną 2022 r. zespół wydał swoją drugą płytę, którą nagrał wspólnie z gwiazdą pianistyki Leszkiem Możdżerem.