• 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • Fot. Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, festiwal transVOCALE Gmina
  transVOCALE? Zaczynamy odliczanie!
  Czytaj więcej
 • Fot. Lesly Juarez on Unsplash Gmina
  Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Bezpłatne warsztaty Mindfulness
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Tylko do końca listopada można składać wnioski o „300 plus”
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Gmina

Maciej Smoląg zagra w sobotę na placu Bohaterów. A co będzie w niedzielę?

28 lipca 2022r.

Utalentowany pianista wystąpi 30 lipca o 19.00 na placu Bohaterów. Towarzyszyć mu będzie kwintet smyczkowy Filharmonii Gorzowskiej. Jest to kolejna propozycja w ramach imprezy dwumiasta “Brzmienie lata”. Koncerty odbywają się w parkach w Słubicach i Frankfurcie. 

Maciej Smoląg to słubiczanin, który naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W 2016 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach. Od najmłodszych lat koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Wiedniu, Moskwie, Brukseli i Stambule.

Natomiast w niedzielę warto się wybrać do parku św. Gertrudy we Frankfurcie. Tam o 11.00 rozpocznie się koncert duetu gitarowego Pełech & Horna. Muzycy specjalizują się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, muzyki latynoamerykańskiej i hiszpańskiej oraz improwizacji jazzowych. W programie zespołu znajdują się znane kompozycje m.in. Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Pata Metheny’ego, Chicka Corei, Astora Piazzolli. Debiutancki album “Sambalanco” był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. Wiosną 2022 r. zespół wydał swoją drugą płytę, którą nagrał wspólnie z gwiazdą pianistyki Leszkiem Możdżerem.