• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Koronawirus zamyka szkoły, przedszkola i żłobki!

11 marca 2020r.

Rząd podjął dziś decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych od jutra, 12 marca,  do 25 marca. Burmistrz Mariusz Olejniczak jest w drodze na spotkanie z wojewodą lubuskim, a po powrocie spotka się z dyrektorami gminnych placówek oświatowych.

Co dotychczas wiadomo? Z komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że od jutra młodzież przestaje chodzić do szkoły, a w przypadku szkół podstawowych i przedszkoli, w czwartek i piątek (12-13 marca) w szczególnych wypadkach, rodzice mogą wysłać malutkie dzieci, tam gdzie nauczyciele zapewnią im opiekę. Od poniedziałku wszystkie placówki oświatowe będą zamknięte.

Rodzice dzieci w wieku do 8 lat mogą też starać się o zasiłek opiekuńczy. Wystarczy, że w miejscu pracy złożą oświadczenie ubezpieczonego (jest do pobrania na stronie ZUS). ZUS wyjaśnia też, że gdy zachodzi konieczność sprawowania opieki nad chorym członkiem rodziny i lekarz wystawił takie zaświadczenie, to opiekującemu się przysługuje prawo do zasiłku.

MEN poinformowało też, że decyzja o czasowym zamknięciu szkół nie wpływa na terminarz roku szkolnego.

Decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków, a także kin, muzeów i innych placówek kultury rząd podjął w związku z tym, że w Polsce mamy już potwierdzone 25 przypadki koronawirusa.

Bardzo prosimy mieszkańców, żeby na bieżąco śledzili stronę internetową gminy, naszego Facebooka, gdzie będziemy podawać najświeższe informacje dotyczące działań podejmowanych w związku z zagrożeniem wywołanym koronawirusem. Uspokajamy jednocześnie, że są to działania prewencyjne, prosimy także stosować się do wszystkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych.