• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Koronawirus na bazarze. Od jutra będą robione testy na Covid-19!

3 sierpnia 2020r.

Z powodu wykrycia koronowirusa, u kilku osób pracujących na słubickim targowisku, od wtorku do czwartku, właściciele stoisk i ich pracownicy, z trzech miejskich bazarów, będą poddani testom. Do pracy wrócą natychmiast po uzyskaniu negatywnego wyniku.

Z powodu obecnej sytuacji we wtorek całkowicie zamknięty zostanie największy bazar w Słubicach, znajdujący się koło Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w środę, znajdujące się w sąsiedztwie  – Targowisko pod dębami, a w czwartek mały bazar przy ul. Kopernika – takie ustalenia zapadły dziś podczas spotkania burmistrza Mariusza Olejniczaka m.in. z Krzysztofem Dobrowolskim, p. o dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach.

Wymazy do testów pobierane będą w namiocie lodowiska na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sanepid dostanie wsparcie wojska, żeby jak najszybciej przebadać wszystkie osoby. – Wyniki będziemy mieli najpóźniej po 3 dobach – mówi K. Dobrowolski. Tylko z ujemnym wynikiem testu zarówno właściciela stoiska jak i pracowników, będzie można podjąć pracę. – Dlatego w interesie każdej z osób związanych z bazarami jest, żeby się przebadać. Bez testu nie będzie można wrócić do pracy – podkreśla.

Każda osoba, która zgłosi się do badania musi mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

Przebadani zostaną także pracownicy ochrony i osoby pracujące na bazarach związane z ich administracją.

– Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób nie będzie zadowolonych, z tego, że zamkniemy targowiska na te poszczególne dni, ale mamy świadomość, że jeżeli nie przebadalibyśmy  wszystkich i doszłoby do kolejnych zarażeń trzeba by zamknąć bazar na miesiąc, a może nawet dłużej – podkreśla burmistrz.

Jak mówił podczas spotkania dyrektor K. Dobrowolski na terenie powiatu słubickiego mamy obecnie 14 potwierdzonych przypadków zakażenia Covid-19. – Bazar traktujemy już jako ognisko zachorowań dlatego musimy zrobić badania przesiewowe i sprawdzić czy ktoś jeszcze nie został zarażony  – dodał.