• Urząd Miejski w Słubicach nadal do odwołania zamknięty! Gmina
  Urząd Miejski w Słubicach nadal do odwołania zamknięty!
  Czytaj więcej
 • Koronawirus i nowe ograniczenia. Co wolno, a czego nie wolno? Gmina
  Koronawirus i nowe ograniczenia. Co wolno, a czego nie wolno?
  Czytaj więcej
 • Segregacja odpadów komunalnych? Czekają nas wielkie zmiany! Gmina
  Segregacja odpadów komunalnych? Czekają nas wielkie zmiany!
  Czytaj więcej
 • Co trzeba wiedzieć o koronawirusie? Gmina
  Co trzeba wiedzieć o koronawirusie?
  Czytaj więcej
 • Blisko 900 tys. zł dostaną od gminy organizacje pozarządowe na projekty służące mieszkańcom! Gmina
  Blisko 900 tys. zł dostaną od gminy organizacje pozarządowe na projekty służące mieszkańcom!
  Czytaj więcej
 • Jakub Czak ze stypendium marszałka województwa. Wyróżnienie dostała też gmina! Gmina
  Jakub Czak ze stypendium marszałka województwa. Wyróżnienie dostała też gmina!
  Czytaj więcej
Gmina

Konsonans jest z nami od 20 lat!

21 stycznia 2020r.

– Dziękujemy za wzruszenia i emocje, których nam dostarczacie, za kultywowanie tradycji polskich pieśni ludowych, za dzielenie się muzyką, która łączy i zbliża ludzi – tymi słowami burmistrz Mariusz Olejniczak dziękował zespołowi Konsonans za 20 lat działalności.

– Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc. Władacie nim Państwo po mistrzowsku – podkreślił burmistrz podczas jubileuszu, który odbył się 18 stycznia w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Publiczność zgromadzona na uroczystości mogła się o tym przekonać wielokrotnie oglądając występ jubilatów. Okazało się, że mocną stroną Konsonansu, który od 10 lat prowadzi Piotr Pakulski, jest nie tylko śpiew.  Niespodzianką był krótki spektakl, na motywach dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Jego pomysłodawcą i reżyserem  była prezes zespołu Kazimiera Chrzanowska.

W rolę  tytułowej Anieli Dulskiej wcieliła się Gabriela Konieczny, Felicjana Dulskiego zagrał Michał Dańkowski, ich syna Zbyszko – Mieczysław Antonowicz, córki:  Barbara Rutkowska i Zofia Witkowska, służącą była Halina Łysiak, a kuzynką  Zuzanna Komejsza. 

Niezapomniane biesiady

Aktorskie talenty członków zespołu są też widoczne podczas biesiad, których pomysłodawcą jest P. Pakulski. Organizowane od kilku lat, co roku mają inny charakter. – Mieliśmy biesiadę m. in. na żołnierską nutę, na góralską nutę, cygańską  czy żeglarską – wyliczała prowadzącą sobotnią galę Agnieszka Pakulska. – W tym roku czeka  nas biesiada na kowbojską nutę.  Taka różnorodność motywów przewodnich  powoduję, że występujące zespoły są zobowiązane  do przygotowania odpowiednich strojów i tematycznego repertuaru, a to z kolei sprawia, że każda biesiada jest wyjątkowa i niezapomniana – podkreśliła.

A. Pakulska przypomniała, że inicjatywa powstania zespołu Konsonans, zrodziła się w listopadzie 1999 roku,  a pierwszą dyrygentką była  Swietłana Doniec-Łysenko, która kierowała zespołem przez 10 lat.  To ona, wspólnie z ówczesną dyrektorką SMOKa Anną Ginter namówiła grupę dorosłych słubiczan do wspólnego muzykowania.

To oni piszą  muzyczną historię

Ostatnie 10 lat zespołu to muzyczna historia pisana przez P. Pakulskiego.  Od tego czasu zespół wykonuje utwory z akompaniamentem akordeonu i innych instrumentów. Towarzyszy mu Kapela Krzywo, która tworzą: Tomasz Makuchowski (gitara basowa), Andrzej Zełdok (perkusja), Roman Boryczka (gitara akustyczna), Jacek Faudyna (klarnet i saksofon) i Piotr Pakulski (akorden). Zespół Konsonans od początku swojej działalności jest związany ze Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury.

W jubileuszu Konsonansu wzięli udział bliscy i przyjaciele zespołu oraz przedstawiciele gminy: burmistrz Mariusz Olejniczak, jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka, sekretarz Katarzyna Mintus-Trojan i przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński. Obecna była też kostrzyńska Kapela Tadka oraz zespół Lebensfreude z Frankfurtu nad Odrą i oczywiście pierwsza dyrygentka Konsonansu S. Doniec-Łysenko.


Akademicka 1
69-100 Słubice

tel: 95 737 20 00

fax: 95 758 28 80
email: slubice@slubice.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:

poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00

Przyjęcia interesantów:

mieszkańcy przyjmowani i obsługiwani są w poniedziałki wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8:00 – 14.00
w środy w godzinach: 10.00 – 16.00.

>Klauzule informacyjne RODO<

BEZPOŚREDNI KONTAKT Z PRACOWNIKAMI URZĘDU

Pełna lista telefonów i adresów e-mail z podziałem na poszczególne wydziały i biura urzędu znajduje się w strukturze urzędu.
NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyżej podanych danych w celu otrzymywania powiadomień

POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ