• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
 • Zwiedzaj z nami Dwumiasto! Gmina
  Zwiedzaj z nami Dwumiasto!
  Czytaj więcej
Gmina

Kierowcy niedługo odetchną!

10 września 2020r.

Rozpoczęły się remonty kolejnych gminnych dróg.  Nowe nawierzchnie zyskają m.in. drogi zniszczone w trakcie modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.  W planach jest też przebudowa niektórych  podwórek.

Gminną inwestycję, na którą z budżetu przeznaczyliśmy ponad 1,3 mln zł, podzieliliśmy na dwa etapy. W pierwszym do remontu przewidziano ulice w Słubicach i sołectwach. W trakcie modernizacji jest ul. Grzybowa, a Śliwkowa i Jastrzębia już zostały zrobione. Wkrótce rozpoczną się też prace przy: Chopina, Chrobrego, Klonowej i Wschodniej w Słubicach, a także Turkusowej, Brylantowej i Słubickiej w Kunowicach oraz w Rybocicach i Kunicach. Będą też przebudowywane podwórka: przy ul. Jagiełły 1-4 i Staszica-9-13.

Drugi etap obejmuje remont ulic: Konopnickiej, Sienkiewicza, Słowiańskiej, Daszyńskiego, placu Przyjaźni, Seelowskiej i placu Wolności. – Z tymi pracami czekamy już tylko na to, aż Zakład Usług Wodno-Ściekowych skończy swoją inwestycję związaną z modernizacją sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. Uspokaja jednak, że remonty tych dróg mają być zrobione do końca listopada.