• Gmina
  Zapraszamy na bożonarodzeniowy jarmark!
  Czytaj więcej
 • 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Gmina

Kierowcy niedługo odetchną!

10 września 2020r.

Rozpoczęły się remonty kolejnych gminnych dróg.  Nowe nawierzchnie zyskają m.in. drogi zniszczone w trakcie modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.  W planach jest też przebudowa niektórych  podwórek.

Gminną inwestycję, na którą z budżetu przeznaczyliśmy ponad 1,3 mln zł, podzieliliśmy na dwa etapy. W pierwszym do remontu przewidziano ulice w Słubicach i sołectwach. W trakcie modernizacji jest ul. Grzybowa, a Śliwkowa i Jastrzębia już zostały zrobione. Wkrótce rozpoczną się też prace przy: Chopina, Chrobrego, Klonowej i Wschodniej w Słubicach, a także Turkusowej, Brylantowej i Słubickiej w Kunowicach oraz w Rybocicach i Kunicach. Będą też przebudowywane podwórka: przy ul. Jagiełły 1-4 i Staszica-9-13.

Drugi etap obejmuje remont ulic: Konopnickiej, Sienkiewicza, Słowiańskiej, Daszyńskiego, placu Przyjaźni, Seelowskiej i placu Wolności. – Z tymi pracami czekamy już tylko na to, aż Zakład Usług Wodno-Ściekowych skończy swoją inwestycję związaną z modernizacją sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. Uspokaja jednak, że remonty tych dróg mają być zrobione do końca listopada.