• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Katarzyna Wasiak zagra Szpilmana we frankfurckim Lennéparku

18 sierpnia 2021r.

W ramach słubicko-frankfurckiego festiwalu „Brzmienie lata- klasyka w parku” w weekend będziemy mieli okazję posłuchać uznanych muzyków z Sächsische Staatskapelle Dresden oraz pianistki Katarzyny Wasiak.
Oba koncerty są częścią 11. Małej Nocy Parkowej, organizowanej przez Inicjatywę Obywatelską Parku Lennè, która chce w ten sposób podziękować wszystkim mieszkańcom za ich wieloletnie wsparcie dla zachowania “zielonych płuc” w sercu miasta.

Na pierwszy koncert, w imieniu organizatorów, zapraszamy w sobotę 21 sierpnia o 20.30 do Lennéparku. Kwartet smyczkowy: Tibor Gyenge (I skrzypce), Robert Lis (II skrzypce), Ralf Dietze (altówka) i Titus Maack (wiolonczela), który występował już na całym świecie, zagra utwory Ludwiga van Beethovena i Mozarta.

Z kolei w niedzielę o 11.00, w Lennéparku wystąpi wielokrotnie nagradzana pianistka Katarzyna Wasiak. Wykona utwory Franza Schuberta, Fryderyka Chopina, kompozycje Władysława Szpilmana oraz drobne improwizacje pomiędzy utworami.

Katarzyna Wasiak ukończyła wrocławskie liceum muzyczne, a następnie studiowała w Wiedniu i Berlinie. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów i stypendiów pianistycznych, występowała gościnnie na renomowanych festiwalach. Nagranie „Mieczysław Weinberg – Kameralistyka” wraz ze skrzypkiem Robertem Kowalskim i kwartetem smyczkowym Noga Quartet zostało uznane za najlepsze nagranie kameralne roku 2020 i otrzymało Clef d’or francuskiego magazynu ResMusica.

Festiwal „Brzmienie lata” potrwa do 5 września. Organizatorami są: frankfurcka spółka miejska Messe und Veranstaltungs GmbH i Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.

Fot. Archiwum prywatne Katarzyny Wasiak