• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
    Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
    Czytaj więcej
  • Dzieci
    Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
    Czytaj więcej
Gmina

Kampa Słubice zwycięzcą 60. Plebiscytu Sportowego Gazety Lubuskiej w kategorii Drużyna roku

27 stycznia 2023r.

Dzięki nim zapomniana polska gra zespołowa, której tradycja sięga aż XVI wieku, powraca do łask – Kampa Słubice, drużyna popularyzująca grę w palanta zaledwie od 1,5 roku, zdobywa rozgłos, nagrody i wyróżnienia.

Czas gali ostatniego Plebiscytu Sportowego Gazety Lubuskiej, który odbył się 21 stycznia, był powodem do radości dla członków Stowarzyszenia Palantowego Kampa Słubice. Drużyna zwyciężyła aż w trzech kategoriach: Trener roku powiatu słubickiego – został nim Mirosław Dębiec – Drużyna roku powiatu słubickiego oraz Drużyna roku województwa lubuskiego.

Najlepsi sportowcy byli wybierani przez kapitułę plebiscytu, a najpopularniejszych wytypowali czytelnicy „Gazety Lubuskiej” – to oznacza, że Kampa Słubice ma naprawdę spore grono aktywnych fanów.

– Jesteśmy bardzo zaskoczeni. Zazwyczaj palant wszystkim kojarzy się z osobą durną. Dla nas palant to jest sport – piękny sport z polską tradycją, w który gramy około 1,5 roku z dorosłymi i mamy sporo sukcesów, m.in. wygrana w Pucharze Polski na hali i w zeszłym roku Mistrzostwa Polski w Warszawie, także naprawdę idzie to w fajnym kierunku. Jako Mistrz Polski organizujemy w tym roku, 17 czerwca, w Słubicach, Puchar Polski na trawie. Także wszystkich zapraszamy, jeśli chcieliby zobaczyć palanta w wydaniu profesjonalnym, nie tylko osiedlowym, podwórkowym – mówił w wywiadzie dla „Gazety Lubuskiej” Mirosław Dębiec, trener drużyny.

Gratulujemy zdobytych tytułów i trzymamy kciuki za dalszy wspaniały rozwój Stowarzyszenia Palantowego Kampa Słubice!

Cała nagroda finansowa otrzymana przez Stowarzyszenie Palantowe Kampa Słubice w tym plebiscycie została przekazana na rzecz czteroletniej Igi Czekalskiej z Boczowa chorującej na SMA.

Zdjęcie: Mariusz Kapała, “Gazeta Lubuska”