• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
Gmina

Już czwarty raz świętowaliśmy Dzień Kobiet na sportowo

6 marca 2023r.

Około 100 uczestników wzięło udział w sobotnich biegach na stadionie SOSiR-u. Mimo silnego wiatru i niesprzyjających warunków pogodowych, wyzwanie podjęli nie tylko dorośli, ale też dzieci – Dzień Kobiet na sportowo zgromadził całe rodziny aktywne fizycznie.

– Ponad cztery lata temu pierwszy raz rozmawiałem o tym z Piotrem Kiedrowiczem. Postawiliśmy na organizację takich imprez i, jak widać, świetnie się to kręci. To przede wszystkim dlatego, że mamy tutaj wspaniałe społeczeństwo. Mamy mieszkańców Słubic, którzy chcą biegać, chcą się wykazać, chcą spróbować swoich sił. Cieszymy się bardzo z tego, że ta impreza się przyjęła. Myślę, że będzie to wydarzenie cykliczne na kolejne lata. Będziemy mogli wspólnie z paniami świętować ten piękny dzień – mówił o IV edycji Dnia Kobiet na sportowo burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Oprócz burmistrza, uczestnikom biegów kibicowali także Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński i dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ryszard Chustecki.

Zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych:

 • Przedszkola – dziewczęta i chłopcy w kategorii open, roczniki 2016 i młodsze, marszobieg lub bieg na dystansie 400 m;
 • Szkoły podstawowe – dziewczęta i chłopcy w oddzielnej klasyfikacji, klasy I-II oraz III-IV bieg na dystansie 400 m, klasy V-VI oraz VII-VIII bieg na dystansie 800 m;
 • Kobiety – pięć kategorii wiekowych: K20, K30, K40, K50, K60+, bieg na dystansie 2023 m;
 • Mężczyźni – druga edycja Biegu Leniwego Chłopa, kategoria M20+, bieg na dystansie 2023 m.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz kubek, a najlepszych udekorowano statuetkami. Na koniec biegów, po dekoracji zwycięzców, odbyło się losowanie – każda rodzina biorąca udział w Dniu Kobiet na sportowo miała szansę na wygranie pakietu gadżetów. Wylosowano dwa nazwiska wśród rodzin, z których więcej niż jedna osoba brała udział w sobotnim wydarzeniu.

Dziękujemy za Waszą obecność podczas sobotnich biegów na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do nas kolejne panie chcące aktywnie, na sportowo, z całą rodziną świętować Dzień Kobiet. Do zobaczenia!