• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Julia Wyrwas mistrzynią Polski! Powodów do radości było więcej!

21 września 2020r.

 

W niedzielę w Radomiu zakończyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski szesnasto- i siedemnastolatków. Wystartowały tam trzy zawodniczki Lubusza Słubice: J. Wyrwas, Natalia Kiedrowicz i Paulina Polańska. Mają się czym pochwalić!

-W finałowych zmaganiach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, bo tak nazywane są te mistrzostwa, biorą udział 24 najlepsze, w każdej konkurencji, osoby z całego kraju – mówi Ryszard Chustecki, Prezes LKS LUBUSZ. Opowiada, że z trójki słubiczanek jako pierwsza w finale – w sobotę – walczyła najmłodsza z trójki dziewcząt Natalia Kiedrowicz. Podopieczna Piotra Kiedrowicza (wnuczka ) po pasjonującym biegu pobiła rekord życiowy aż o 11 sekund! Na ostatnim kilometrze dosłownie “połykała” rywalki zajmując ostatecznie 9. miejsce w Polsce. To duży awans, bo na mistrzostwa jechała z 15 wynikiem – podkreśla R. Chustecki.

W sobotę rano, w eliminacjach pchnięcia kulą, wystartowała Paulina Polańska. – Zgodnie z przewidywaniami to było przetarcie przed niedzielnym konkursem rzutu dyskiem. Pchnęła 11,45, co dało jej 18 miejsce – wspomina prezes słubickiego klubu. I zaraz dodaje, że największe emocje były w niedzielę.

Najpierw rzucała dyskiem ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski Paulina Polańska (trener Oleg Pachol). Choć regularnie rzucała blisko rekordu życiowego zajęła piąte miejsce z wynikiem 42,37. – Na pocieszenie zostaje jej fakt, że uczestniczyła w konkursie dyskobolek o najwyższym sportowym poziomie ostatnich lat – mówi R. Chustecki.

Niesamowite emocje zgotowała kibicom trójskoczkinii Julia Wyrwas. W roku ubiegłym miała srebro w skoku wzwyż. – Trener Edward Czernik dostrzegł jednak duże możliwości Julki właśnie w trójskoku. I bardzo dobrze. Julka skakała jak w transie regularnie lądując za granicą 12, za co otrzymywała ogromne brawa od licznej publiczności. Zdecydowanie wygrała uzyskując ostatecznie 12,50. To najlepszy wynik w Polsce – mówi z dumą prezes LKS LUBUSZ. I dodaje: Zarząd Klubu bardzo serdecznie gratuluje zawodniczkom, Rodzicom, trenerom, dziękuje również sponsorom i partnerom klubu, w tym: Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą, ZUO International w Kunowicach, ZUWŚ Słubice, SEC Słubice. Bez pomocy i zrozumienia Państwa nasze sportowe sukcesy byłyby niemożliwe. Dziękujemy.

Na pierwszym zdjęciu Julia Wyrwas z trenerem Edwardem Czernikiem, na drugim: Natalia Kiedrowicz (z lewej) i Paulina Polańska. Zdjęcia pochodzą z Facebooka portalu Słubice24.pl