• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Joanna Sierżant-Rekret i Mariusz Zborowski powalczą o tytuł „OSOBOWOŚĆ ROKU 2019” w województwie lubuskim. Gratulujemy!

12 lutego 2020r.

Wczoraj wieczorem poznaliśmy laureatów pierwszego etapu plebiscytu „Gazety Lubuskiej”  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019.  Za nami finał głosowania w powiatach. Mamy powód do dumy, bo wśród zwycięzców jest dwoje słubiczan.

– Bardzo nas ucieszyła wiadomość, że w dwóch kategoriach zwyciężyli słubiczanie – komentuje burmistrz Mariusz Olejniczak i dodaje, że dla niego nie było to żadnym zaskoczeniem, bo zna osobiście obu laureatów i doskonale wie, że zasłużyli na takie wyróżnienie. “Gazeta Lubuska” wybierze OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Właśnie w tej ostatniej kategorii nominowana była Joanna Sierżant-Rekret. I wygrała otrzymując 205 głosów. Słubiczanka jest prezesem Stowarzyszenia po PROstu Pracownia Rozwoju Osobistego. To jedno z najbardziej aktywnych i dynamicznie się rozwijających stowarzyszeń w gminie Słubice. Organizuje różnego rodzaju warsztaty, kursy, a co najważniejsze prowadzi konsultacje i różnego rodzaju specjalistyczne terapie, m.in. psychologiczne, logopedyczne, manualne. – To co robi J. Sierżant-Rekret jest niesamowite – uzasadniano nominację na łamach ‘GL”. – Jest podziwiana za to, że jej się chce, że się rozwija. Przecież ona nie ma dzieci niepełnosprawnych. Za to powinna Nobla dostać, bo dociera do rodziców, którzy nie mieliby szans rehabilitować swoich dzieci.

W kategorii –  Działalność społeczna i charytatywna, w powiecie słubickim zwyciężył Mariusz Zborowski. Dostał 1098 głosów!

Jest wykwalifikowanym trenerem piłki nożnej i menadżerem sportu. Od 2017r. prowadzi zajęcia sportowe dla podopiecznych Fundacji Grupy Pomagamy. – Jest nie tylko trenerem ale i mentorem. Potrafi z dziećmi rozmawiać, mobilizować je.  Wspólnie z fundacja zakupił im dresy, buty , stroje piłkarskie, a nawet czapki na zimę. Bierze udział w akcjach organizowanych przez fundacje. I za nic nie chce mieć zapłacone, wszystko robi charytatywnie – mówiła o nim na łamach ‘GL” Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji. O tym, że ma wielkie serce można się też było przekonać m.in. podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdy M. Zborowski wspólnie z Fundacją Grupy Pomagamy, wylicytowali dla swoich podopiecznych trening z Łukaszem Fabiańskim płacąc za to 20 tys. zł!

Na zdjęciach: Joanna Sierżant-Rekret z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem podczas ubiegłorocznej akcji – Łańcuch kolorowych skarpetek, której celem była solidarność z osobami cierpiącymi na zespół Downa, a także styczniowy finał WOŚP. To wtedy Mariusz Zborowski wylicytował z A. Kołek  indywidualny trening z Ł. Fabiańskim dla ich podopiecznych.