• Spotkanie z Krzysztofem Zanussim Gmina
  Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury
  Czytaj więcej
 • Głosujmy na przedszkole Dzieci
  Głosujmy na przedszkole “Jarzębinka”! Pomóżmy przedszkolakom wygrać ogródek warzywny
  Czytaj więcej
 • Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym - przez biletomat Gmina
  Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie obsługiwał interesantów w systemie kolejkowym
  Czytaj więcej
 • Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
Gmina

Jesienią gminna szkoła będzie nie do poznania!

10 września 2020r.

Burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał dziś umowę na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Obiekt nie tylko nabierze kolorów, ale też zostanie docieplony, w planach jest modernizacja stolarki okiennej i ogrzewania.

– Uczniom „dwójki” oddaliśmy  niedawno do użytku nowoczesną halę sportową dlatego nie wyobrażałem sobie, żeby stojąca obok tego budynku szkoła odbiegała wyglądem  – mówi burmistrz. – Nie chodzi oczywiście tylko o estetykę, ale też o to, żeby podnieść standard budynku i komfort jego użytkowania – podkreśla M. Olejniczak.

Umowa, którą burmistrz podpisał dziś z Mariuszem Kantorem, z Zakładu Budowlanego KAN-BUD w Nowym Sączu, przewiduje modernizację systemu grzewczego i stolarki okiennej, docieplenie wszystkich ścian, nawet tych w gruncie, a także stropodachu. Szkoła nawiążę kolorami do istniejącego budynku hali sportowej, pomalowany zostanie też ocieplony budynek szkoły wraz z szatniami i łącznikiem.  Na tę inwestycję gmina wyda ponad 1,2 mln zł , a firma zrealizuje ją do 30 listopada 2020 roku.  

– Wystąpiliśmy do Banku Gospodarstwa Krajowego o premię termomodernizacyjną w wysokości 204 tys. zł, bo o takie dofinansowanie możemy się starać – informuje burmistrz.