• 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy Gmina
  Ależ to będzie piękny czas. 1 grudnia rozpoczynamy Aktywny Kalendarz Adwentowy!
  Czytaj więcej
 • Fot. Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, festiwal transVOCALE Gmina
  transVOCALE? Zaczynamy odliczanie!
  Czytaj więcej
 • Fot. Lesly Juarez on Unsplash Gmina
  Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Bezpłatne warsztaty Mindfulness
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Tylko do końca listopada można składać wnioski o „300 plus”
  Czytaj więcej
 • 33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic Gmina
  33. Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic
  Czytaj więcej
Gmina

Jesienią gminna szkoła będzie nie do poznania!

10 września 2020r.

Burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał dziś umowę na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Obiekt nie tylko nabierze kolorów, ale też zostanie docieplony, w planach jest modernizacja stolarki okiennej i ogrzewania.

– Uczniom „dwójki” oddaliśmy  niedawno do użytku nowoczesną halę sportową dlatego nie wyobrażałem sobie, żeby stojąca obok tego budynku szkoła odbiegała wyglądem  – mówi burmistrz. – Nie chodzi oczywiście tylko o estetykę, ale też o to, żeby podnieść standard budynku i komfort jego użytkowania – podkreśla M. Olejniczak.

Umowa, którą burmistrz podpisał dziś z Mariuszem Kantorem, z Zakładu Budowlanego KAN-BUD w Nowym Sączu, przewiduje modernizację systemu grzewczego i stolarki okiennej, docieplenie wszystkich ścian, nawet tych w gruncie, a także stropodachu. Szkoła nawiążę kolorami do istniejącego budynku hali sportowej, pomalowany zostanie też ocieplony budynek szkoły wraz z szatniami i łącznikiem.  Na tę inwestycję gmina wyda ponad 1,2 mln zł , a firma zrealizuje ją do 30 listopada 2020 roku.  

– Wystąpiliśmy do Banku Gospodarstwa Krajowego o premię termomodernizacyjną w wysokości 204 tys. zł, bo o takie dofinansowanie możemy się starać – informuje burmistrz.