• Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Bez kategorii

Jedyny sposób na wyjście z pandemii? Szczepienia!

27 września 2021r.

Gmina Słubice zorganizowała w ostatnią sobotę (25 września) cztery pikniki prozdrowotne: w Kunowicach, Rybocicach, Świecku i Golicach. Połączone były ze szczepieniami przeciwko COVID-19.Z tej możliwości skorzystało 50 osób.

– W naszej gminie szczepienia przyjęło dotychczas 54,6 proc. mieszkańców. Nadal będziemy je promować, bo ważne jest, żeby osiągnać zbiorową odporność- mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Do szczepień namawia też dyrektor słubickiego sanepidu Krzysztof Dobrowolski. – Jedynym wyjściem z pandemii jest wyszczepialność. Nie ma innego sposobu, naprawdę nic lepszego nie wymyślono – przekonuje.

Pierwszy z sobotnich pikników zorganizowaliśmy w Kunowicach. Zanim wynajęta przez gminę firma medyczna rozpoczęła szczepienia, przed jej mobilnym punktem szczepień ustawiła się kolejka. – Przywiozłam niepełnosprawnego syna, bo dotychczas nie było okazji go zaszczepić – mówiła jedna z mieszkanek gminy. Podczas pikniku w Kunowicach można też było zmierzyć poziom cukru, ciśnienia krwi, porad udzielała firma Słuchmed, a Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadziła działania profilaktyczne i informowała zainteresowanych o tym, gdzie można uzyskać pomoc. Podobnie było w Rybocicach. Tam chętnie chciały się szczepić m.in. osoby chcące przyjąć 3 dawkę szczepionki. Co ważne- trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 mogą już dostać osoby po 50. roku życia, pod warunkiem, że od ostatniego szczepienia minęło pół roku. Chętni na szczepienia czekali też w Świecku. Pierwszym pacjentem był 60-letni mężczyzna z Ukrainy, który przyszedł pieszo ze Słubic, żeby się zaszczepić. W świetlicy w Świecku swój punkt informacyjny miał w czasie szczepień m.in. słubicki sanepid. Można było poznać techniki samokontroli piersi czy otrzymać materiały dotyczące profilaktyki związanej z chorobami nowotworowymi. Rekord frekwencji padł w Golicach. Medycy zaszczepili tam 26 osób.

Wokół szczepionki przeciw COVID-19 powstały mity, które obala ministerstwo zdrowia!

Na stronie gov.pl/szczepimysie znajduje się specjalna zakładka, która dotyczy walki z fake newsami.

Najpopularniejszy fake news – szczepionka nie jest bezpieczna

Szczepionka jest bezpieczna. Zanim trafi na rynek, musi uzyskać pozwolenie na dopuszczenie do obrotu. W przypadku tej grupy produktów wymagania są niezwykle wyśrubowane. Rygorystyczne wymagania dotyczące badań skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek są większe niż w odniesieniu do innych produktów leczniczych. W przypadku szczepionki na COVID-19 skrócono terminy administracyjne. Ale te ułatwienia nie obniżają obowiązujących wymogów. Więcej informacji na ten i inne tematy znajdziesz w zakładce: Szczepionki przeciwko COVID-19. Walka z fałszywymi informacjami.