• Otwarcie boisk w Kunowicach Dzieci
  Hura! Teren przy szkole w Kunowicach zagospodarowany. Jest gdzie poćwiczyć!
  Czytaj więcej
 • Dzieci
  Ruszyła rekrutacja do gminnych przedszkoli. Ile miejsc jest w placówkach?
  Czytaj więcej
 • Zwiedzaj z nami Dwumiasto! Gmina
  Zwiedzaj z nami Dwumiasto!
  Czytaj więcej
Gmina

„Jedynka” szuka sportowych talentów

14 lutego 2020r.

Dziś w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach odbywa się turniej w dwa ognie, w którym biorą udział uczniowie wszystkich klas trzecich z terenu gminy. Bacznie przyglądają im się nauczyciele szukający utalentowanych dzieci do klasy sportowej.

Dzieci rywalizują o puchar przechodni ufundowany przez gminę. W ub. roku trafił on do SP nr 3, a wywalczyła go drużyna dziewczynek, drugi zdobyli chłopcy z SP nr 2. Kto zwycięży w tym roku i dostanie puchar wkrótce się okaże. Wszystkie dzieci otrzymają natomiast słodkie upominki od gminy – lizaki w kształcie serca, bo jak zaznaczył burmistrz Mariusz Olejniczak, otwierając turniej, rozgrywki odbywają się przecież w Walentynki.

– Każda szkoła z naszej gminy wystawiła drużynę dziewcząt i chłopców, co nas bardzo cieszy, bo zależy nam, żeby od września uruchomić w naszej szkole klasę sportowa i szukamy sportowych talentów–  mówi dyrektorka SP nr 1 Aurelia Wolny. Dodaje, że jest to propozycja dla uczniów z rocznica 2010, którzy w przyszłym roku rozpoczną klasę czwartą. Wiodącymi dyscyplinami mają być  piłka nożna dla chłopców i ręczna dla dziewczynek.

– Dziś każde dziecko otrzyma od nas zaproszenie dla rodziców na spotkanie w tej sprawie, które organizujemy w naszej szkole 3 marca o 17.30, w sali nr 18 – informuje A. Wolny.  To od zainteresowania rodziców  będzie zależało, czy klasa sportowa powstanie.

Nauczyciel wuefu Jerzy Grabowski nie ma wątpliwości, że powstać powinna. – Zainteresowanie sportem wśród dzieci jest zdecydowanie mniejsze niż w czasach gdy ja dorastałem – mówi. Stąd m.in. pomysł turnieju w dwa ognie. – W tym wieku dzieci jeszcze się do sportu garną i organizując ten turniej nikogo nie musieliśmy namawiać. Tak trzeba właśnie zaczynać, żeby później nie było problemu – uważa.