• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Im się po PROstu chce pomagać!

13 stycznia 2020r.

Stowarzyszeniu po PROstu otrzymało od gminy część poddasza w budynku komunalnym przy ul. Szamarzewskiego 6, gdzie planuje urządzić mieszkania treningowe dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Stowarzyszenie prowadzi już m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy. Teraz chce zrobić kolejny krok, żeby zapewnić swoim podopiecznym szansę na usamodzielnienie się. Podopieczni stowarzyszenia  otrzymają nie tylko dach nad głową, ale także opiekę specjalistów: psychologów, pedagogów i terapeutów. Z ich pomocą będą się uczyć samodzielnie żyć.

Gmina udostępniła stowarzyszeniu 400 metrów kwadratowych powierzchni do zagospodarowania. Część już została wykorzystana na stworzenie sal do różnego rodzaju terapii.

– To jest kolejne miejsce gdzie stowarzyszenie po PROstu może prowadzić swoją działalność i bardzo się cieszymy, że gmina mogła w tym pomóc – podkreśla burmistrz Mariusz Olejniczak, który wziął dziś udział w otwarciu tego nowego miejsca.

Stowarzyszenie po PROstu Pracownia Rozwoju Osobistego to jedno z najbardziej aktywnych i dynamicznie się rozwijających stowarzyszeń w gminie Słubice.  Stowarzyszenie organizuje różnego rodzaju warsztaty, kursy, projekty, a co najważniejsze prowadzi konsultacje i różnego rodzaju specjalistyczne terapie, m.in. psychologiczne, logopedyczne, manualne.

– Tak działające stowarzyszenie to przykład dla innych powiatów i możecie być z niego naprawdę dumni – podkreślił obecny na dzisiejszym spotkaniu dyrektor lubuskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzej Gonia.