• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Idą razem przez życie już 50 lat. Gratulujemy!

10 września 2021r.
16 par małżeńskich z naszej gminy odebrało dziś z rąk burmistrza Mariusza Olejniczaka Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez prezydenta RP.
 
Uroczystość w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury była pełna wzruszeń i wspomnień. Z zaproszonymi parami burmistrz miał się już spotkać w ubiegłym roku, gdy jubilaci obchodzili swoje Złote Gody, jednak z powodu pandemii uroczystość trzeba było przesunąć.
 
– Chylę czoła przed Wami, całym swoim życiem zasłużyliście sobie na uznanie i szacunek – gratulował jubilatom burmistrz. – Pół wieku nieprzerwanego pożycia małżeńskiego, wzajemnego szacunku i zaufania, to czas dla każdego z Was wyjątkowy, zapewne przynoszący dziś, w tej uroczystej chwili, liczne i wzruszające wspomnienia. Świat wokół nas tak szybko się zmienia, wpływając na losy każdego z nas, wystawiając na próbę także miłość pomiędzy dwojgiem ludzi. Niektórzy nie potrafią obronić tego uczucia. Wy, dostojni jubilaci jednak nieprzerwanie, od 50 lat, trwacie w miłości, poszanowaniu, wzajemnej adoracji. Wasza miłość potrafiła wytrzymać różne, czasem bardzo ciężkie i dramatyczne chwile – dodał burmistrz i serdecznie pogratulował wszystkim.
W uroczystości wzięli też udział m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Grzegorz Cholewczyński, zastępca burmistrza Adriana Dydyna-Marycka oraz rodziny jubilatów.