• Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
 • Funał WOŚP - aukcje Gmina
  Tych licytacji podczas WOŚP nie można przegapić!
  Czytaj więcej
Gmina

Historia tego batalionu to powód do dumy!

5 sierpnia 2020r.

W 100-lecie 7. Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich burmistrz Mariusz Olejniczak podziękował żołnierzom za zaangażowanie i służbę Polsce.

Podziękowania złożył na ręce ppłk Pawła Krzyżaniaka, dowódcy batalionu, jednostki, której historia to powód do wielkiej narodowej dumy. – To lekcja patriotyzmu dla nas wszystkich – podkreślił burmistrz. .

– Dziękuje za trud włożony w tworzenie suwerennej Ojczyzny. Jest to godne najwyższego uznania – dodał. – Na najwyższe uznanie zasługuje udział żołnierzy 7. Batalionu m.in. w kampanii wrześniowej, a także niebezpiecznych misjach wojskowych w Iraku, Afganistanie i innych krajach ogarniętych wojnami. Dzięki żołnierzom, którzy służą w innych krajach, Polska jest częścią wspólnoty międzynarodowej i czuje się współodpowiedzialna za bezpieczeństwo, nie tylko własne, ale też innych narodów.

Burmistrz podziękował zarówno żołnierzom odbywającym obecnie służbę, jak również weteranom, kombatantom i żołnierzom rezerwy. Zaznaczył też, że podziękowania należą się również bliskim żołnierzy za to, że ze zrozumieniem i cierpliwością wspierają ich w codziennej, niełatwej służbie.

Goście uczestniczący w rocznicowym spotkaniu otrzymali pamiątkowe obrazy malowane na szkle z podziękowaniami od dowódcy batalionu.