• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Hala sportowa przy „trójce” gotowa. Wkrótce otwarcie!

20 stycznia 2022r.

– Cieszę się, że w kolejnej gminnej szkole uczniowie będą mieć atrakcyjne warunki do uprawiania sportu – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.  Z nowej sali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 będą mogli korzystać niebawem. Czekamy już tylko na odbiór budynku. 
Przetarg na budowę sali sportowej przy SP 3, wraz z zapleczem sanitarnym, gmina ogłosiła w końcówce czerwca 2020 roku. Projekt zakładał budowę sali gimnastycznej o powierzchni 600 mkw, z możliwością podziału jej na dwie części, za pomocą kotary, tak by jednocześnie można było prowadzić lekcje wuefu dla różnych grup.

Oprócz tego w budynku, który ma powierzchnię ponad 900 mkw, znajduje się sala do zajęć korekcyjnych i sanitariaty. Uczniowie będą mogli też korzystać z natrysków i szatni. Przy wejściu głównym zbudowano podjazd, a przy łączniku prowadzącym do szkoły – platformę ułatwiającą komunikację uczniom niepełnosprawnym. O niepełnosprawnych dzieciach pamiętano także gdy budowano sanitariaty.

– Cieszę się, że minęły czasy, gdy lekcje wuefu trzeba było prowadzić w ciasnych i przestarzałych salach sportowych – mówi M. Olejniczak. Duże, nowoczesne i świetnie wyposażone sale mają już teraz wszystkie słubickie podstawówki.
– Rozwój bazy oświatowej to jeden z moich priorytetów – podkreśla burmistrz. Przypomina, że w 2020 roku gmina oddała do użytku nowoczesną halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2, a w ub. roku wybudowała nową szkołę w Kunowicach.