• Gmina
  Zapraszamy na Przebojową Zimę w Mieście z Radiem ZET
  Czytaj więcej
 • Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych Gmina
  Sprawdźcie, jakie darmowe atrakcje dla dzieci przygotowała gmina Słubice na czas ferii zimowych
  Czytaj więcej
 • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic Gmina
  Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego dla burmistrza Słubic
  Czytaj więcej
 • Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym Gmina
  Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym odbędą się w Słubicach!
  Czytaj więcej
Gmina

Gminny żłobek i przedszkola nadal zamknięte!

5 maja 2020r.

Podczas dzisiejszego spotkania burmistrza Mariusza Olejniczaka z dyrektorkami gminnych placówek zdecydowano, że w trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców, zarówno  żłobek, jak i samorządowe przedszkola, pozostaną na razie zamknięte.  

Burmistrz Mariusz Olejniczak spotkał się wczoraj i dziś w Urzędzie Miejskim w Słubicach z dyrektorkami wszystkich gminnych przedszkoli i żłobka oraz Krzysztofem Dobrowolskim, pełniącym obowiązki dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach i Jolantą Skręty, dyrektorką Zespołu Administracyjnego Oświaty. Przedmiotem dyskusji była decyzja rządu o możliwości otwarcia, od 6 maja, placówek dla dzieci, jeśli organy prowadzące uznają, że są w stanie sprostać wymogom sanitarnym związanym z epidemią koronawirusa.

–Dyrektorzy intensywnie pracują nad tym, żeby dzieciom i pracownikom zapewnić bezpieczeństwo dlatego podjęliśmy wspólnie decyzję, że nie otworzymy jeszcze  samorządowych placówek – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. – Trzeba też  zdawać sobie sprawę, że gdy już to zrobimy, placówki te nie będą funkcjonowały tak, jak dotychczas, co wynika ze szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – mówi burmistrz.

W wytycznych znalazły się zalecenia dotyczące m.in. liczebności grup oraz minimalnej przestrzeni do wypoczynku, zabawy i zajęć. GIS wskazuje, że w grupie powinno przebywać do 12 dzieci.

Rząd podkreśla, że stopniowe uruchamianie pracy przedszkoli w ramach odmrażania gospodarki, nie oznacza całkowitego powrotu do stanu przed pandemią i tym samym pełnego funkcjonowania tych placówek. Placówki te będą przede wszystkim organizować zajęcia opiekuńcze oraz w miarę możliwości, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Przypominamy też, że w przypadku, gdy rodzice zdecydują się na pozostanie z dzieckiem w domu, do 24 maja będą mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on rodzicom dzieci do 8. roku życia.

Poniżej znajdziecie Państwo linki do stron wszystkich przedszkoli samorządowych i żłobka, gdzie dyrektorzy zamieścili komunikaty dotyczące otwarcia placówek.

www.ps1slubice.edupage.org

www.ps2pinokio.edupage.org

www.ps3slubice.edupage.org

www.ps4slubice.edupage.org

www.zs-bajka.edupage.org